Gréckokatolícka charita Prešov

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Tlač PDF

CHUDOBA V NÁS, modlitba, beseda, chvály

V nedeľu, 19. novembra, po prvýkrát vo svojej histórii slávila katolícka cirkev Svetový deň chudobných, ktorý vyhlásil pápež František. Gréckokatolícka charita Prešov sa zapojila do pápežovej výzvy svätou liturgiou v gréckokatolíckom Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa v Prešove. Program pokračoval o 14.30 hodine v priestoroch Resocializačného strediska Domov nádeje s názvom „Chudoba v nás“. Jeho súčasťou bola beseda bývalého misionára pátra Massea Golhu, OFM, ktorý sa podelil so svojimi skúsenosťami z misie v Južnom Sudáne. Upozornil, že aj napriek viacerých formám chudoby veriacich, možno u nich badať neutíchajúci zápal pre Krista. Spríjemním programu bola košická gospelová skupina Kalich pôsobiaca pri Oáze – nádej pre nový život v Bernátovciach. Medzi hudobníkmi kapely nájdeme aj 2 našich klientov, ktorí úspešne absolvovali resocializáciu a dnes sú zaradení do bežného života. Na záver sme sa spoločnou modlitbou s duchovným správcom charity otcom Vasilom Kormaníkom pomodlili na úmysel dňa - za chudobných.

FOTOGALÉRIA
 
Email Tlač PDF

OSLÁVILI SME 70. VÝROČIE NÁŠHO VZNIKU

V mesiaci november sme si pripomenuli presne 70 rokov od svojho vzniku. Počas vývoja sme prešli viacerými zmenami a napriek všetkým okolnostiam si svoje poslanie, postavenie a nenahraditeľnú úlohu v cirkvi i verejnom živote obhájime aj dnes. Duchovné posolstvo sme si v kruhu zamestnancov, klientov aj širšej verejnosti pripomenuli spoločnou liturgiou s vladykom Jánom aj prostredníctvom osobných výpovedí a svedectiev.

FOTOGALÉRIA
Celý článok...
 
Email Tlač PDF

CHUDOBA V NÁS, modlitby, beseda, chvály

19. novembra bude katolícka cirkev po prvýkrát v histórii sláviť Svetový deň chudobných, ktorý vyhlásil pápež František. Aj my sme sa zapojili do tejto výzvy programom, na ktorý vás chce srdečne pozvať.

„Chudoba v nás“ – modlitby, beseda, chvály
sa budú konať v nedeľu,
19. novembra o 14:30 hod. v priestoroch Domova nádeje (Jarková 79).

V programe vystúpi gospelová skupina Kalich a bývalý misionár v Afrike, páter Masseo v prednáške „Misia v Južnom Sudáne s pohľadom na chudobu“. O 10:00 hodine bude na tento úmysel odslúžená svätá liturgia v gréckokatolíckom Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa v Prešove. Spojte sa spoločne s nami počas Svetového dňa chudobných. Tešíme sa na vás.

Pozri: PLAGÁT
Celý článok...
 
Email Tlač PDF

CHARITA, BLÍZKO PRI ČLOVEKU, beseda pri šálke kávy

Milí priatelia, srdečne vás pozývame na besedu pri šálke kávy, ktorá sa uskutoční pri príležitosti osláv 70. výročia vzniku Gréckokatolíckej charity Prešov 9. novembra o 18:00 hodine v priestoroch literárnej kaviarni Viola (Tkáčska 2, Prešov).

Tešia sa na vás hostia:
• Jozefína Komárová, jedna z kľúčových pracovníkov pri obnove Charity na Slovensku,
• otec Marek Badida, zakladateľ pouličného mesačníka Cesta,
• Helena Paňková, vedúca domova na polceste pre ženy v núdzi,
• Andrej, klient resocializačného strediska Domov Nádeje.
Hudobný hosť: HANKA SERVICKÁ.

Vstup voľný. Počet miest je obmedzený. prosíme, o potvrdenie záujmu a záväznú rezerváciu na Táto emailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povolte JavaScript alebo 0905 688 665.

Pozri: PLAGÁT
 
Email Tlač PDF

TESCO ZBIERKA POTRAVÍN: TVOJ NÁKUP MÔŽE NASÝTIŤ HLADNÝCH

Opäť sme sa zapojili do celoslovenskej Potravinovej zbierky spoločnosti Tesco v spolupráci s charitatívnymi spoločnosťami. Prebiehať bude v dňoch 9. – 11. november v čase od 10.00 do 20.00 hod. Prispieť môžete zakúpením vybraných produktov: trvanlivé potraviny ako cestoviny, múka, olej, cukor, strukoviny, ryža; drogéria a prostriedky osobnej hygieny, ktoré pri odchode odovzdávate dobrovoľníkom do označeného nákupného vozíka.
Celý článok...
 


Strana 6 z 61

IBAN: SK18 7500 0000 0040 0842 5976

Banner
Banner
Pozrite si stránku v preklade 
      

Bl. Peter Pavol Gojdič

Banner
Zakladateľ GKCH Prešov a patrón mesačníka Cesta
"Boh je láska, milujme ho"
* 17.7.1888 + 17.7.1960

Autoriz. prístup


Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner