Dominik

Príbeh Dominika

Ako každý predajca nášho časopisu aj ja dostávam často otázku, čo sa stalo, že som klesol až tak hlboko a dostal som sa do situácie, v ktorej sa nachádzam. V tomto článku sa na to pokúsim odpovedať všetkým tým, ktorí sa pýtajú v snahe pomôcť, ba i tým, ktorí chcú len posudzovať, či odsudzovať.

Keby som tvrdil, že to zapríčinili drogy a alkohol bola by to pravda, nie však úplná. Drogy a alkohol sú všade okolo nás, no nie každý sa stane závislý a nie každý to dotiahne až tak ďaleko. Teraz, s odstupom času a nadobudnutými skúsenosťami viem, že moja závislácka kariéra začala už v pätnástich rokoch. Keď som si vypil, zmenil (zlepšil) sa môj pohľad na svet. Všetko krásne fungovalo, kým neprišli problémy. Tie menšie boli známky v škole a neskôr aj ťažkosti na vojenčine.

Po siedmich rokoch manželstva, v ktorom som bol ja jediný, kto netrpel, prišiel rozvod. To nič, hovoril som si, veď aj iní sa rozvádzajú a byť slobodný je celkom fajn. Všetko som bral na ľahkú váhu, a keďže som rád skúšal nové veci, okúsil som takmer všetky drogy. Je to drahý koníček, ktorý sa z poctivej práci dá len ťažko pestovať. Potreboval som stále viac, a preto mi prišlo vhod, keď ma manželka vyplatila z rodinného domčeka.

Na heroín som sa namotal tak, že peniaze boli za pár mesiacov v žilách. Už som to nevládal ďalšie dennodenne zháňať, a tak som si na „poslednú dávku“ požičal v presvedčení, že ich nebudem musieť vrátiť, pretože už ani ja nebudem. Ja som mienil, Pán Boh menil… Prebral som sa na ARO. Na liečení som na malú chvíľu zapochyboval, či bolo správne, čo som robil, no hneď ako som sa dostal von, som sa začal presviedčať, že JA pomoc nepotrebujem a že mám vždy pravdu. V tom istom tempe a s týmito názormi som sa po neúspešnej liečbe stal na desať rokov bezdomovcom. Bol to alkohol a iné látky, ktoré ma udržiavali v slepej spokojnosti. Boha som nepotreboval klaňal som sa svojmu EGU.

Teraz, po vyše piatich rokoch môjho obrátenia, to vidím tak, že Boh je! A je extrémista… Áno, extrémne ma miluje. Tak, že aj keď som mu neveril, podal mi program 12 krokov k uzdraveniu. Ja som ponuku prijal, pochopil, že za svoju chorobu už nie som zodpovedný, ale som zodpovedný za svoje uzdravovanie… a dnes mám rodinu a ŽIVOT. Ďakujem.

Dominik