Aktuality

Čo máme nové?

Kapustnica aj darčeky. Vianoce zavítali aj do Humenného

pridal: charita | dátum: 20. decembra 2018 | kategória: Dom sv. Júdu Tadeáša

V predvianočnom zhone sme sa na chvíľu zastavili a spoločne sadli k prestretému stolu v našom dennom stacionári v Humennom. Chutná kapustnica, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou Vianoc, čakala na všetkých klientov Domu sv. Júdu Tadeáša.

 

Počas spoločného vianočného posedenia klienti zavinšovali, zarecitovali básne a spoločne sme si zaspievali vianočné koledy. Na pravú podstatu Vianoc nás duchovným slovom upriamil náš duchovný správca otec Vasil Kormaník.
Klienti domov neodišli s prázdnymi rukami. Vianočné prekvapenie priniesli zamestnankyne dm drogerie markt Slovensko v rámci iniciatívy dm {spoločne}. Krásne farebné škatule s drogériou a hygienickými potrebami potešili nielen klientov stacionára, ale aj zo Sociálneho centra. Okrem týchto prekvapení dostali naši zverenci aj hrnčeky s vlastným menom. Každý si tak pozná svoj jedinečný hrnček a veríme, že teplý čaj alebo voňavá káva im bude chutiť ešte viac.Vďaka spoločnosti AT&T a ich aktivite „Secret Santa“ klienti zvládnu zimu s teplými rukavicami. Sladkou čerešničkou dňa bola lahodná kapustnica, vianočné pečivo a sladké koláče.  „Je už našou každoročnou tradíciou pripomenúť si Vianoce takto spoločne. Ďakujeme našim partnerom a podporovateľom za vianočné darčeky, ktoré potešili všetkých,“ poďakovala vedúca služieb Danka Pavlíková.

 

Fotogaléria: