Aktuality

Čo máme nové?

Smútok, žiaľ, ale aj spolupatričnosť a súcit

pridal: charita | dátum: 7. decembra 2019 | kategória: Aktuality

Všetkých nás hlboko zasiahla včerajšia tragická udalosť v Prešove. Je nám veľmi ľúto, že došlo k tomuto nešťastiu s tragickými následkami. Gréckokatolícka charita týmto vyjadruje úprimnú sústrasť pozostalým obetí.

Sme k dispozícii

Charita je v kontakte s kompetentnými a v prípade potreby vie stále poskytnúť postihnutým darované potraviny, ošatenie, hygienické potreby, dodávkové auto na prevoz týchto vecí a v neposlednom rade ochotných ľudí pomôcť, ktorí sú v pohotovosti.

Pokiaľ nám dôverujete, môžete pomôcť obetiam tejto tragédie finančne aj cez náš darcovský účet: SK73 7500 0000 0040 2291 5525. Nezabudnite uviesť aj variabilný symbol: 1219. Všetky finančné prostriedky, ktoré nám zašlete pod týmto variabilným symbolom budú použité výhradne na pomoc dotknutým týmto nešťastím.

GKCH sa spája aj duchovne

Okrem materiálnej či finančnej pomoci sa naše zariadenia v priebehu budúceho týždňa spoja aj v spoločných modlitbách na úmysly za zosnulých a pozostalých. Vo štvrtok 12. decembra 2019 počas duchovnej obnovy GKCH náš duchovný správca otec Vasil Kormaník odslúži za všetky obete svätú liturgiu.

Prejavy spolupatričnosti

Táto tragédia vyvolala mohutnú vlnu solidarity. Príkladom rýchlej mobilizácie je aj Gréckokatolícka farnosť Povýšenia Svätého Kríža v Prešove. Po uverejnení výzvy na facebooku na zbierku potravín, drogérie a iných materiálnych vecí sa za veľmi krátky čas podarilo naplniť celé auto. Darované veci boli hneď prevezené na zberné miesto na Mukačevskej ulici.