Aktuality

Čo máme nové?

Ocenenie samosprávy pre nášho duchovného správcu o. Vasila Kormaníka

pridal: charita | dátum: 22. decembra 2019 | kategória: Aktuality

Prešovský samosprávny kraj v stredu (18. decembra) udeľoval najvyššie krajské ocenenia významným osobnostiam a inštitúciám regiónu za rok 2019, ktoré sa významnou mierou zaslúžili o rozvoj regiónu a prezentáciu kraja doma i v zahraničí.

Veľkým potešením pre nás bolo udelenie ceny predsedu PSK aj pre duchovného správcu Gréckokatolíckej charity Prešov – o. Vasila Kormaníka. Túto cenu získal za šírenie myšlienok kresťanstva, budovanie ekumenických vzťahov a aktivity v charitatívnej a sociálnej oblasti.

„Je nám cťou, že aj tento rok môžeme oceniť tak inšpiratívne osobnosti i kolektívy, ktorých úsilie a úspechy presahujú nielen hranice nášho regiónu, ale aj krajiny. Sme hrdí na každý jeden z nich. Vďační sme aj za osobné príklady statočnosti, odvahy a za neutíchajúcu túžbu pomáhať slabším. Pripomínajú nám totiž, že práve ľudskosť a duchovné hodnoty sú tým, na čom v živote skutočne záleží, a že nezlomnou vôľou dokážeme aj nemožné a prekonáme najťažšie životné nástrahy“, povedal predseda PSK Milan Majerský pre Prešovský Korzár.

Otcovi Kormaníkovi k udelenému oceneniu srdečne blahoželáme.

 

Zdroj foto: Prešovský samosprávny kraj