Aktuality

Čo máme nové?

Najnovšie číslo mesačníka Cesta aj na tému odvaha

pridal: charita | dátum: 6. septembra 2019 | kategória: Mesačník Cesta

Je odvážne srdce len výsadou hrdinov? Aj na túto tému hľadáme odpovede v septembrovom vydaní mesačníka Cesta. Nepremeškajte pokračovanie rozhovoru s arcibiskupom Cyrilom Vasiľom aj o odvahe vydať sa cestou celibátu. O odvahe žiť sa zamýšľa šéfredaktorka mesačníka. Rodičovská univerzita o tolerancii spoločnosti k násiliu, ktoré nemôžeme nechať nepovšimnuté. Zo správ zo sveta sa dozvedáme o Venezuele, ktoré je v stave vojnového hospodárstva. Aké bolo leto v prešovských župných kultúrnych inštitúciách? Dočítate sa, že bolo pestré, podmanivé, pútavé i rekordné.

Zuzana sa podelila so svojou odvahou stáť pri svojom synovi, ktorý prepadol závislosti. Viete ako pripraviť pôdu pred výsadbou ovocných drevín? Poradí Eduard Jakubek v rubrike Záhrada. Nechýba ani pravidelná katechéza so Svätým Otcom, duchovné zamyslenie aj správy zo sveta Cirkvi a charít.

 

Pouličný časopis Cesta vydáva Gréckokatolícka charita v Prešove s cirkevným schválením. Je to katolícky časopis, ktorý sa venuje súčasným pálčivým problémom a prináša aj množstvo duchovných tém. Nájdete tu rozhovory so zaujímavými osobnosťami katolíckej cirkvi, ale aj s odborníkmi z oblasti medicíny, psychológie a sociálnej práce. Časopis prináša svedectvá ľudí, ktorí prešli závislosťou a úspešne abstinujú a tiež tých, ktorí prekonali ťažké životné krízy. Kúpou časopisu podporíte ľudí bez domova, ktorí si chcú slušným spôsobom zarobiť na živobytie.