Gréckokatolícka charita Prešov

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Tlač PDF

CHRISTOS RAŽDAJETSJA!

V mene celej Gréckokatolíckej charity Prešov Vám vyprosujeme požehnané vianočné sviatky a radostný aj úspešný rok 2018!

Zväčšiť obrázok

 

 
Email Tlač PDF

ČINNOSŤ NAŠEJ ORGANIZÁCIE PODPORUJE AJ MESTO PREŠOV

Aj tento kalendárny rok sme získali finančnú dotáciu z Mesta Prešov v hodnote 1 540 EUR. Účelom dotácie je komplexná starostlivosť o spoločensky vyčlenené skupiny občanov mesta Prešov a na činnosť zameranú výhradne na sociálnu pomoc podporu zdravia a sociálneho kontaktu. Aj vďaka týmto financiám môžeme poskytovať odborné služby pre chorých, ľudí bez domova, ľudí v núdzi a závislých. Mestu Prešov za poskytnutý finančný príspevok úprimne ďakujeme.

 
Email Tlač PDF

„SRDCE NA DLANI“ MÁ AJ NAŠA PANI JOŽKA

Už po 16. raz sa konalo slávnostné odovzdávanie ocenení dobrovoľníkom i organizáciám, ktorí vykonávali prospešnú činnosť pri rozvoji Prešovského kraja „Krajské srdce na dlani 2017“ pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrei Turčanovej, a to dňa 12. decembra 2017 v reštaurácii SORAYA. Tešíme sa, že medzi ocenenými za oblasť vzdelávania a osvetovej činnosti bola aj naša nominovaná dobrovoľníčka Jozefína Komárová, koordinátorka farských charít.

Fotogaléria
Celý článok...
 
Email Tlač PDF

MEDOVNÍČKY PRE NAŠICH KLIENTOV

Srdečne ďakujeme šikovným rukám gazdiniek a dobrovoľníčkam z obce Brezovica, ktoré preukázali štedré srdce. Počas adventu upiekli voňavé perníčky, ktoré ďalej podarovali. „Napiekli sme vyše 1 700 kusov perníkov, za každého občana obce Brezovica jeden perníček venovaný rôznym charitatívnym organizáciám, pre detičky, pre sociálne slabšie rodinky, do nemocnice a medzi organizáciami aj Gréckokatolíckej charite Prešov,“ uviedla dobrovoľníčka pani Monika.
Vianočné perníčky od našich darcov boli sladkým prekvapením a odmenou pre klientov na Mikuláša. Ďakujeme Občianskemu združeniu Peťa kašineho, ktorý prišiel s touto myšlienkou a zapojil do nej okolie.
 
Email Tlač PDF

MIKULÁŠ V NAŠICH ZARIADENIACH

Svätý Mikuláš bol známy svojou štedrosťou, a preto sa aj zvyk obdarúvať na jeho sviatok zachoval dodnes. Tento kresťanský sviatok sa tak spája so silným sociálnym posolstvom – darovať a byť obdarovaní. Ani na našich zverencov sme v tento deň nemohli zabudnúť. Každé zo zariadení navštívil sv. Mikuláš. Za odmenu, ako motiváciu alebo len tak z lásky daroval každému klientovi sladký perník, balíček alebo inú pozornosť. Príchod tohto svätca spoločne s pomocníkmi bol v zariadeniach príjemným obohatením a spestrením denného programu.

Ako to vyzeralo v Dome sv. Faustíny vo Svidníku?

Klientky sv. Mikuláša s pomocníkom anjelom privítali piesňou „O, kto, kto, Nikolaja ľubit“, čomu sa veľmi potešil. Každej klientke osobitne odovzdal balíček a pred všetkými vyzdvihol dobré vlastnosti a ak bolo potrebné, tak aj mierne pokarhal za uplynulé obdobie. Potom s nami strávil čas, rozprával sa s klientkami i pracovníčkami a povzbudil nás do nasledujúcich dní. Na tomto stretnutí bola prítomná aj sestrička Františka, ktorá pracuje s klientkami a pomáha im. Prežili sme nádherné poobedie a celé stretnutie sme ukončili modlitbou k sv. Mikulášovi. Vďaka štedrým darcom z Tesco zbierky sme obdarovali všetky klientky Domu sv. Faustíny. Tesne pred tým, ako mal prísť sv. Mikuláš do Sociálneho centra zavítal mladý muž , ktorý je v ťažkej životnej situácii, aj jeho požehnal sv. Mikuláš a odovzdal mu darček na znak toho, že Boh miluje každého človeka a neopovrhuje nikým.

Fotogaléria
 


Strana 5 z 61

IBAN: SK18 7500 0000 0040 0842 5976

Banner
Banner
Pozrite si stránku v preklade 
      

Bl. Peter Pavol Gojdič

Banner
Zakladateľ GKCH Prešov a patrón mesačníka Cesta
"Boh je láska, milujme ho"
* 17.7.1888 + 17.7.1960

Autoriz. prístup


Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner