Aktuality

Čo máme nové?

Zo samoty do spoločenstva aj vďaka Nadácii EPH

pridal: charita | dátum: 2. septembra 2021 | kategória: Humanitárna pomoc

Príbeh Júlie

Júlia pochádza z troch súrodencov. Jej rodičia už zomreli, s bratmi nie je v kontakte. Žije v dvojizbovom byte sama slobodná a bezdetná. Niekoľko rokov pracovala v reštauráciách na pozícii kuchárky alebo pomocnej kuchárky. Pre zhoršenie svojho zdravotného stavu musela svoje zamestnanie zanechať. Už dlhodobo je na čiastočnom invalidnom dôchodku a nedarí sa jej nájsť vhodnú prácu.

Keďže má pani Júlia nízky príjem a veľké výdavky na lieky a nájom, potrebovala pomoc s potravinami a drogériou. V rámci Sociálneho centra v Humennom jej bola poskytnutá pomoc prostredníctvom Sociálnych kupónov od Nadácie EPH.

Júliu okrem ťažkej finančnej situácie trápili aj depresie. Prežívala veľký smútok nad stratou svojej nebohej matky. Nemala nikoho, kto by ju povzbudil a pomohol jej. Teraz je Júlia prijímateľkou sociálnych služieb v Dome sv. Júdu Tadeáša v Humennom. Odkedy navštevuje tento denný stacionár, kde si našla nových priateľov, zlepšil sa jej zdravotný stav. Zároveň lepšie znáša mamin odchod, je veselšia a necíti sa opustená.

*Pre zachovanie súkromia sme zmenili meno osoby a použili len ilustračnú fotografiu. (zdroj: canva)