Aktuality

Čo máme nové?

Vierkin príbeh nádeje a nového začiatku

pridal: charita | dátum: 26. júna 2024 | kategória: Dom sv. Faustíny

Viera sa narodila do rodiny ako trináste dieťa v poradí. Matka ju po pôrode „odložila“ k odpadkovým košom, kde ju našiel a zachránil jeden pán. Pretĺkala sa životom sama, nikoho zo svojich súrodencov nepozná a neudržiava s rodinou žiaden kontakt. Vierka si riešila svoju životnú a sociálnu situáciu v Dome sv. Faustíny – domove na polceste vo Svidníku. Po čase sa chcela osamostatniť a odišla do Bardejova, kde si našla bývanie aj prácu.

Pani Vierka sa neskôr obrátila na našu charitu s prosbou o pomoc prostredníctvom Sociálneho centra Bardejov. Sociálne poradkyne jej poskytli odbornú pomoc a ponúkli jej pomoc aj pri jej rozhodnutí začať sa pripravovať na krst a myropomazanie. Po prípravách k prijatiu sviatostí s duchovným otcom Erikom Hrabčákom sa v júni dala Vierka pokrstiť a prijala myropomazanie. Prvýkrát vo veku 63 rokov prijala Ježiša do svojho života, ktorému chce slúžiť.

Vierkinou krstnou mamou sa stala Helenka Paňková, vedúca Domu sv. Faustíny, dnes už centra pre deti a rodiny s resocializačným programom pre závislé ženy. Helenka vyjadrila svoje pocity takto: „Vierka je mojou krstnou dcérou, verím a modlím sa, aby ju Ježiš sprevádzal po celý jej život pod ochranou našej Matky, Panny Márie.“