Aktuality

Čo máme nové?

V rámci Týždňa dobrovoľníctva 2022 sme zaznamenali rekordnú účasť

pridal: charita | dátum: 4. októbra 2022 | kategória: Dobrovoľníci

Aj v tomto roku sme sa zapojili do celoslovenskej kampane Týždeň dobrovoľníctva (16.-22.09.2022). V rámci týždňa venovanému dobrovoľníctvu sa v Centre podpory na Sabinovskej ulici v Prešove konali dve kreatívne aktivity. Záujem zo strany dobrovoľníkov bol naozaj veľký. V priebehu dvoch dní sa v centre pri tvorbe originálnych výrobkov vystriedalo 48 dobrovoľníkov.

V prvý deň sa dobrovoľníci mohli zapojiť do výroby ozdôb na vlasy, konkrétne detských ozdobných gumičiek. Ozdoby sa vyrábali z ľahko dostupných materiálov akými sú špagáty, vrchnáky od PET fliaš a výkresy. Dobrovoľníci sa mohli na druhý deň venovať profesionálnej výrobe včelobalov pod dohľadom našej koordinátorky dobrovoľníkov. „Včelobaly“ alebo inak povedané ekologické obaly na potraviny, sme sa rozhodli vytvárať najmä kvôli obmedzeniu plastových vreciek, ktoré sú zvyčajne na jednorazové využitie. Vyrobené včelobaly dobrovoľníci úplne v závere procesu zabalili do nášho originálneho charitného balenia. Vyrobené produkty plánujeme ponúkať aj širokej verejnosti už v blízkej dobe. Ďakujeme Klubu Pathfinder, ktorý sa zapojil do našich aktivít a samozrejme aj všetkým ostatným účastníkom.

Už 14. ročník národnej kampane Týždeň dobrovoľníctva spoluorganizovalo Prešovské dobrovoľnícke centrum (v rámci Prešovského samosprávneho kraja). Ďakujeme za možnosť zapojiť sa do tejto iniciatívy.