Aktuality

Čo máme nové?

Spojme sa v modlitbe za obete obchodovania s ľuďmi

pridal: charita | dátum: 4. februára 2020 | kategória: Aktuality

Pozývame Vás na modlitbové stretnutie za obete obchodovania s ľuďmi, ktoré sa uskutoční už tento štvrtok 6. februára 2020 v Chráme Povýšenia sv. Kríža v gréckokatolíckej farnosti Prešov – Sekčov. Stretnutie začne sv. liturgiou o 18.00 hod., pokračovať bude spoločnými modlitbami a adoráciou.  Modlitby organizuje Gréckokatolícka charita Prešov v spolupráci s Farskou charitou Prešov – Sekčov.

Stretnutie bude súčasťou Medzinárodného dňa modlitby a povedomia o obchodovaní s ľuďmi, ktorý vyhlásil pápež František na 8. februára pri príležitosti liturgickej spomienky na sv. Bakhitu, rehoľníčku a  bývalú otrokyňu zo Sudánu.

Svätý otec označuje obchodovanie s ľuďmi za zločin proti ľudskosti, ktorý je hanbou našej spoločnosti – spoločnosti, ktorá si hovorí civilizovaná. Adresuje všetkým mužom a ženám dobrej vôle naliehavú výzvu, aby čelili „globalizácii ľahostajnosti“, a to „globalizáciou solidarity a bratstva“.

Slovenská katolícka charita stojí pri obetiach tohto novodobého otroctva a podáva im pomocnú ruku.  Tento rok už po šiestykrát rozširuje u nás celosvetovú iniciatívu modlitieb za obete obchodovania s ľuďmi, cez ktoré chce zdieľať svoje úsilie v boji proti všetkým formám otroctva.

Spojme sa teda v modlitbe s celým svetom v Pánovi za viac ako 21 miliónov žien, mužov, dievčat a chlapcov, ktorí sú vystavení utrpeniu tohto novodobého otroctva.

Viac info na: www.obchodsludmi.sk