Aktuality

Čo máme nové?

Slávnostná večera s Mikulášom vďaka DM-ke

pridal: charita | dátum: 14. decembra 2020 | kategória: Dom sv. Faustíny

Vďaka štedrému príspevku DM drogérie sprostredkovanému cez Slovenskú katolícku charitu mohlo mať bohatší sviatok sv. Mikuláša 180 prijímateľov našich služieb.

Zásielka jedla cateringovej spoločnosti z Bratislavy najprv potešila stovku prijímateľov pobytových sociálnych služieb Pod Táborom v Prešove. Všetci prijímatelia boli nadšení, že im niekto doviezol jedlo „až domov“, o to viac, keď momentálne môžu vychádzať von len v nevyhnutných prípadoch kvôli karanténnemu zatvoreniu zariadenia. S veľkou chuťou všetko zjedli a potom si zvedavo obzerali darčekové ponožky.

 

 

Medzitým si prichádzali pre svoje zásielky zástupcovia viacpočetných rodín. Dobroty potešili celkovo 9 rodín. Ich reakcie boli rôzne – od milého prekvapenia, vďaky, ale aj radosti cez výrok „supééér, bude mäsko“, až po nádhernú spolupatričnosť, pri ktorej mamka samoživiteľka hneď utekala podeliť sa o nádielku s rodinkou, ktorú pozná a chce jej tiež pomôcť.

   

Vo Svidníku v Dome sv. Faustíny dievčatá netrpezlivo očakávali ohlásenú návštevu. Netušili, že okrem skvelého jedla príde aj sv. Mikuláš. „Bolo to fakt pekné, krásne zabalené, voda, polievka, druhé jedlo, sladkosť s príbormi a všetkým ako má byť, chutné, veľké porcie. Také milé, že niekto na nás myslí,  veľmi pekne ďakujeme, vážime si takú formu potešenia a pomoci“, povedala vedúca zariadenia Helenka.

Želáme všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na tejto akcii, bohatstvo Božích milostí a požehnania, aby sme si mohli byť aj naďalej navzájom darom, lebo „spolu dokážeme viac, ale s Bohom všetko.“