Aktuality

Čo máme nové?

Prijímatelia Domu sv. Anny objavovali krásy zážitkovej záhrady v poľskej Muszyne

pridal: charita | dátum: 18. júla 2023 | kategória: Dom sv. Anny

Dom sv. Anny v Starej Ľubovni zorganizoval minulý týždeň pre svojich prijímateľov výlet do Záhrady zmyslov v Muszyne. 21 mladých dospelých a 12 zamestnancov Domu sv. Anny sa spolu s dobrovoľníkom vydali na cestu do malého mestečka Muszyna len pár kilometrov od slovensko-poľských hraníc. Výletníci boli plní očakávaní, čo nové môžu vidieť a zažiť.

Záhrady zmyslov sú navrhnuté tak, aby intenzívne ovplyvňovali všetkých päť zmyslov cez sedem rôznych zón, akými sú napr. zóna vône, aromatická, dotyková alebo zvuková zóna.

Prijímatelia v sprievode našich zamestnancov spoznávali v menších skupinách nádherné zákutia záhrady. Mladých dospelých potešili nielen krásne kvety, stromy, fontány a množstvo lavičiek na relax a oddych, ale aj mini zoo. Veď vidieť naživo alpaky, daniele, rôzne druhy vtáctva a vodných živočíchov, nie je bežná vec. Veľkým zážitkom pre mladých bolo aj kŕmenie rýb a kačiek pri veľkom jazere.

Príjemným schladením v teplom letnom počasí bola pre všetkých osviežujúca zmrzlina. K výletu nesmel chýbať výdatný spoločný obed a nákup malých suvenírov.

Aj napriek miernej únave sa všetci vrátili z výletu spokojní a obohatení o nové zážitky. Usmievavých výletníkov zachytil aj náš objektív.