Aktuality

Čo máme nové?

Pre ľudí bez domova si v Prešove pripravili inšpiratívny koncert

pridal: charita | dátum: 21. septembra 2019 | kategória: Pobytové a ambulantné služby Pod Táborom

V piatok 20. septembra 2019 od 16.00 hodiny sa v priestoroch Nízkoprahového denného centra Pod Táborom 33 v Prešove ozývala hudba a spev. Občianske združenie nevidiacich Ambrelo si pripravilo inšpiračno-motivačný program s názvom „Dostať druhú šancu“. V programe pre ľudí v núdzi a bez domova využívajúcich služby Gréckokatolíckej charity Prešov vystúpil charizmatický spevák Maroš Bango spoločne s manželkou Alexandrou. Kombinácia spevu a hudby bola obohatená citlivým sprievodným slovom dvoch ľudí, ktorí vedia, o čom je život.

 

Manželia Bangovci vystúpili nielen so spevom, ale aj s bezprostredným rozprávaním o svojich úspechoch aj pádoch. S niektorými ich životnými udalosťami sa vedia stotožniť ľudia v náročných životných situáciách. „Nechceme nikoho súdiť, ani poučovať alebo dávať múdre rady do života. Týchto si všetci prítomní pravdepodobne užijú nemálo. Chceme im porozprávali útržky z nášho života, na základe ktorých sa formovala naša životná filozofia: Všetko, čo do života dáš, od neho aj dostaneš,“ opisujú manželia Bangovci.

Manželia si sami prešli strastiplnou cestou. Od malička nevidiaci Maroš a manželka Saša, ktorá stratila svoj zrak v dôsledku nehody. Obaja skúšaní ľudia sa stretli a vďaka svojej túžbe žiť plnohodnotným životom vytvorili rodinu, do ktorej priviedli malé dieťa. Avšak dievčatko, ktoré 17 rokov bojovalo s ťažkou chorobou imunitného systému, nakoniec podľahlo chorobe. Práve ich životný príbeh môže byť motiváciou pre tých, ktorí už nevedia, ako ďalej. Inšpirovať k nájdeniu odvahy, aby začali na sebe pracovať a pokúsili sa nájsť nový rozmer svojho uplatnenia v živote.