Aktuality

Čo máme nové?

Poďakovanie ZŠ Šmeralova

pridal: charita | dátum: 30. októbra 2023 | kategória: Ďakujeme

Jeden októbrový týždeň stačil žiakom tejto školy na to, aby pre nás vyzbierali 9 plných krabíc balíčkov cestovín rôzneho druhu. Cestoviny v najbližšom období distribuujeme do našich sociálnych centier, kde ich budú môcť darovať núdznym rodinám a jednotlivcom.

Piataci a siedmaci zo ZŠ Šmeralova nás dokonca navštívili počas minulého týždňa. V priestoroch nového Charitného vzdelávacieho centra sme im v skratke predstavili činnosť prešovskej charity, možnosti dobrovoľníctva, ktoré ponúkame a obľúbený výrobok z našej dielne – charitné včelobaly, na ktorých usilovne pracovali ako včielky.

Každý si mohol svoj vlastný včelobal nakoniec zobrať domov. Žiaci sa tešili, že si budú môcť desiaty baliť do nových ekologických obrúskov namiesto papierových servítok a mikroténových vreciek. My sa tešíme z novej spolupráce, ochoty zo strany vedenia školy a učiteľov, osobitne ďakujeme pani učiteľke Mgr. Martine Bryndzovej. Naše veľké poďakovanie patrí všetkým žiakom, ktorí sa zapojili do zbierky cestovín a tým, s ktorými sme mohli stráviť príjemné doobedie pri tvorení. Ste super!