Aktuality

Čo máme nové?

Piatková palacinkovica Pod Táborom

pridal: charita | dátum: 26. júna 2023 | kategória: Dobrovoľníci

Dve až tri stovky napečených palaciniek rôznych príchutí, švédske stoly, desiatky prítomných, dobrá nálada, spoločenstvo a duchovné načerpanie. Aj takto vyzerala vydarená piatková akcia pre ľudí ohrozených chudobou v Prešove na ulici Pod Táborom.

Na podujatí boli prítomní prijímatelia pobytových sociálnych služieb krízovej intervencie a „ľudia zvonka“, ktorí navštevujú naše Nízkoprahové denné centrum Prešov. Okrem palaciniek sa prijímateľom pripravila aj paradajková polievka. Táto kombinácia je overenou klasikou z detstva.

„Prijímatelia sa veľmi tešia na takéto akcie. Vidno to od začiatku, že o tom hovoria, že sa na to pripravujú. Ide o niečo nové, iné, niečo, čo ich môže pozdvihnúť, povzbudiť. Napr. aj dnes sme využili možnosť švédskych stolov. Nezažívajú to bežne. Mohli prísť k stolu, vypýtať si, čo chceli. Bolo to tiež pre nich niečo navyše,“ priblížila podujatie Martina Podhájecká zástupkyňa Nízkoprahového denného centra Prešov.

Naša veľká vďaka patrí úžasným dobrovoľníkom, ktorí boli nápomocní pri prípravách a realizácii celého podujatia – piekli palacinky, napĺňali ich krémom, pomáhali s prípravou stolov aj s obsluhou.

Aktivita bola zároveň súčasťou prebiehajúceho Týždňa dobrovoľníctva, ktorý v rámci Prešovského kraja organizuje a koordinuje Prešovské dobrovoľnícke centrum.

Cieľom podujatia bolo aj pokračovať v evanjelizačných aktivitách pre ľudí bez vlastného domova, ktorí sa ocitli na periférii spoločnosti. O duchovný sprievodný program sa postaral o. František Sochovič s tímom modlitebníkov zo spoločenstva Dvaja-Traja spoločenstvo. Našim prijímateľom sa prihovorili cez duchovné slovko, modlitbu chvál, osobné svedectvá a ďalšie aktivity. O. Sochovičovi a jeho tímu ďakujeme za otvorenosť a službu tým najnúdznejším.