Aktuality

Čo máme nové?

Marcová Cesta na tému Neha

pridal: charita | dátum: 3. marca 2023 | kategória: Mesačník Cesta

Marcové číslo časopisu Cesta na tému NEHA je v distribúcii. Podporte kúpou časopisu našich distributérov na celom Slovensku. 

V aktuálnom vydaní mesačníka Cesta si môžete prečítať:

  • Rozhovor s názvom Na začiatku musí byť neha. Zhovárali sme sa so známym českým pedagógom a lektorom PhDr. Marekom Hermanom o tom, aká je dôležitá neha v našom živote a aká je úloha mamy a otca.
  • V duchovnom slove Nie je našou povinnosťou myslieť hlavne na seba o. Jozef Gača zdôrazňuje a pýta sa na povahu láskavosti k iným. Láskavý človek sa úprimne zaujíma o radosť a dobro druhých. Svoj záujem prejavuje tým, čo hovorí a čo pre nich robí.
  • V novom celoročnom cykle Ísť na všetky periférie predstavujeme zaujímavú službu OZ Návrat v článku Dotykom pomáhame deťom zvíťaziť nad ich obavami. Spôsob, ktorým sa dotýkame jeden druhého, je ko­munikáciou. Ruky môžu meniť tlak, ktorým sa dotýkajú a vďaka tomu sú naším najflexibilnejším nástrojom.
  • V svedectve Kodaň vyrozpráva príbeh Klára. Klára prežila v Dánsku turbulentný život a vážny životný pád. Avšak dobrý anjel v podobe rehoľnej sestry jej ukázal správnu cestu a pomohol.
  • Článok PSK buduje v Lomničke moderné vzdelávacie centrum pre remeslá predstavuje Elokované pracovisko Spojenej školy, Stará Ľubovňa v Lomničke, ktoré bude mať nový školský objekt. Pribudne k pôvodnému a bude predstavovať moderné vzdelávacie centrum pre remeslá a náborové aktivity.
  • Môžete si prečítať druhú časť rozhovoru s názvom Frankofonista Jančok o elitách a etikete. Ľubomír Jančok vyštudoval štyri vysoké školy – francúzsky jazyk a literatúru, pedagogiku a diplomaciu. Doktorát má z francúzskej Sorbonny, je autorom niekoľkých kníh o francúzskej kultúre. V druhej časti rozhovoru sa dozviete zaujímavé veci o etikete, o slušnom správaní a výchove elít.
  • V rubrike Zaujímavosti predstavíme veľký historický omyl v článku Thomas Austin a jeho králiky. Neskrotná túžba po poľovačke spôsobila jednu z najväčších ekologických katastrof v dejinách Austrálie.
  • V rubrike Z charít je predstavená vzácna práca DOS v článku Láskavá pomoc. Domáca ošetrovateľská starostlivosť realizovaná v niekoľkých formách predstavuje humánny spôsob poskytovania starostlivosti v slovenskom zdravotníctve, kde si už 20 rokov udržuje svoje strategické postavenie.
  • V novej rubrike Obrazy sveta je predstavený obraz Kristov krstObraz Piera Della Francesca zachytáva hlavný obrad kresťanskej viery. Krst je akt očistenia a znovuzrodenia od hriechov a zároveň oficiálna príležitosť, pri ktorej sa dávajú mená na znak prijatia do cirkvi.
  • Nechýbajú KrížovkaVtipy a Správy z charít.

 

 

Milí čitatelia, sme na trhu už 20 rokov a prešli sme rôznymi zmenami. Teraz stojíme pred ďalšou zmenou, ktorá súvisí s infláciou a energetickou krízou. Aj my sa boríme so zvýšenými nákladmi a neostáva nám nič iné len zvýšiť cenu časopisu na 2€. Polovica z ceny patrí predajcovi, tak ako doposiaľ. Verím, že pochopíte zložitosť situácie, keďže sociálne služby odkázaným ľuďom sa v spoločnosti ocitajú na posledných miestach. Chceme pomáhať a dávame príležitosť pomáhať aj Vám.