Aktuality

Čo máme nové?

Marcová CESTA a téma TRPEZLIVOSŤ

pridal: charita | dátum: 10. marca 2020 | kategória: Mesačník Cesta

„Nikdy neurob svoje najdôležitejšie rozhodnutia, keď máš najhoršiu náladu. Počkaj. Buď trpezlivý. Búrka pominie. Prichádza jar.“

– Robert H. Schuller –

S prichádzajúcou jarou 🌱 Vám prinášame v novom čísle CESTY viaceré príspevky práve o cnosti, ktorá nám tak ako čas v dnešnom uponáhľanom svete chýba čoraz viac. 🙁 Hovoríme o nej otvorene a veríme, že aj s dávkou povzbudenia. 👍

Z obsahu:
👉 PRÍBEH 🗣
… Waltera Mischela, psychológa a tvorcu marshmallowovho testu (jedného z najslávnejších experimentov v histórii psychológie), a jeho závislosti od fajčenia, ktorej sa nevedel zbaviť až do istého momentu…
👉 ÚVAHA 🤔
… našej šéfredaktorky Mgr. Denisy Považanovej o trpezlivosti ako cnosti, ktorú dnešný svet stratil, ale aj o spôsoboch, ako si ju môžeme precvičiť.
👉 rubrika OCHRANA ŽIVOTA 👩‍👧
Oboznámime Vás s Poradňou Alexis, n. o. pre nečakane tehotné ženy a ženy po spontánnom alebo umelom potrate, ktorá sa im venuje prostredníctvom sociálneho a psychologického, príp. právneho poradenstva.
👉 rubrika ZO SPOLOČNOSTI 🏙
V článku od PSK Vás informujeme o dotačných výzvach Krajskej samosprávy v roku 2020, o ktoré si môžu oprávnení žiadatelia požiadať do 30. marca 2020.
👉 rubrika Z CHARÍT 🤲💕
Prinášame Vám niekoľko vyjadrení zamestnancov rôznych zariadení Gréckokatolíckej charity Prešov na otázku: Ako je skúšaná vaša trpezlivosť v práci?
👉 DUCHOVNÉ SLOVO 😇
… o. PadDr. Vasila Kormaníka o trpezlivosti – tej krásnej cnosti či božskej vlastnosti, ktorá má moc premeniť srdce človeka a ktorá stojí za všetkými veľkými a hodnotnými vecami.

Nájdime si čas byť trpezlivý… aj s prichádzajúcou jarou a novou CESTOU.

Kúpou časopisu Cesta 🗞 pomáhate konkrétnemu človeku v núdzi. 👤