Aktuality

Čo máme nové?

Leto končí, dobrovoľníctvo začína

pridal: charita | dátum: 11. septembra 2019 | kategória: Dobrovoľníci

Už po dvanásty raz sa budú konať Dni aktívneho dobrovoľníctva, do ktorých sa aktívne zapája aj Gréckokatolícka charita Prešov. V dňoch od 16. do 22. septembra v rámci celého Prešovského kraja sa môžu dobrovoľníci angažovať v rámci rozmanitých aktivít, ktoré zastrešuje Prešovské dobrovoľnícke centrum, o.z. Charita si pre dobrovoľníkov pripravila „návod“ ako pomáhať ľuďom bez domova s láskou a rozumom. Prihláste sa aj vy a buďte súčasťou výnimočného týždňa.

Dobré skutky sa dejú

Počas Dni aktívneho dobrovoľníctva si Gréckokatolícka charita Prešov pripravila pre dobrovoľníkov aktivitu. Vďaka nej budú dobrovoľníci v uliciach mesta Prešov informovať verejnosť o možnosti efektívnej pomoci ľuďom v núdzi a bez domova formou charitných poukazov. Aktivitu plánujú realizovať 17. septembra 2019 (utorok). Aktivitu s názvom „Dobré skutky sa dejú“ budú realizovať študenti, ktorí na sídliskách budú informovať verejnosť o možnosti efektívnej pomoci ľuďom v núdzi a bez domova formou charitných poukazov. Mnohí z nás sa snažíme ľuďom na ulici pomôcť, ale náš dar často „nakŕmi“ ich závislosť. Ak chceme, aby pomoc mala zmysel, naučme sa pomáhať s láskou a hlavne s rozumom. Mladí sa budú v čase cca od 15:00 do 16:00 hodiny pohybovať po sídlisku, aj v blízkosti chrámu, takže sa môžete pristaviť, porozprávať, zistiť ako sa dá využiť charitný poukaz.

Dni aktívneho dobrovoľníctva sú tradičnou aktivitou Prešovského dobrovoľníckeho centra, o.z., ktoré ponúka možnosť vyskúšať si dobrovoľníctvo na vlastnej koži. Počas predchádzajúci ročníkov odpracovalo vyše 8500 dobrovoľníkov takmer 31-tisíc hodín dobrovoľníckej práce.

Viac info o Dni aktívneho dobrovoľníctva