Aktuality

Čo máme nové?

Krajšie Vianoce s Tescom pre ľudí v núdzi

pridal: charita | dátum: 27. novembra 2019 | kategória: Dobrovoľníci

Aj tento rok sa Gréckokatolícka charita v Prešove zapojila do 7. ročníka najväčšej potravinovej zbierky na Slovensku. Tá prebiehala v dňoch 21. – 23. november celkovo vo viac ako 60 predajniach Tesco. Našich dobrovoľníkov a zamestnancov ste mohli stretnúť na začiatku predajní Tesco v mestách Prešov, Humenné, Medzilaborce, Snina, Stará Ľubovňa, Stropkov a Sečovce.

Vďaka vašej štedrosti sa nám podarilo vyzbierať 5526,8 kg potravín a hygienických potrieb v celkovej hodnote 7248,69 €. Vyzbieranými milodarmi ste pomohli vyčariť krajšie Vianoce množstvu ľudí, ktorí to najviac potrebujú.

V porovnaní s vlaňajškom Gréckokatolícka charita Prešov vyzbierala v tomto roku o 732 kg darovaných produktov viac v celkovej sume vyššej o 2363 €.

Potraviny a drogéria tohtoročnej TESCO zbierky pomohla všetkým naším zariadeniam a tiež 185 rodinám a jednotlivcom.

Tohtoročnou novinkou je online verzia potravinovej zbierky, prostredníctvom ktorej môžu zákazníci Tesco pomôcť ľuďom v núdzi aj cez internet. K svojmu online nákupu môžete až do 3. decembra doplniť niektorý z pripravených „balíčkov pomoci“ pre domácnosti sociálne slabších rodín a seniorov v núdzi.

Na dobrú vec sa rozhodlo prispieť aj Tesco, a to poskytnutím financií vo výške 20% z celkovej hodnoty všetkých darovaných produktov pre každú zo zapojených charitatívnych organizácií.

Najväčšiu potravinovú zbierku zorganizovala spoločnosť Tesco na Slovensku v spolupráci aj so Slovenskou katolíckou charitou. Zbierku taktiež podporila spoločnosť Unilever a spolupracovali sme aj s Potravinovou bankou Slovensko.