Aktuality

Čo máme nové?

Faustínky si zmerali svoje zručnosti na medzinárodnej súťaži vo varení pirohov

pridal: charita | dátum: 10. septembra 2018 | kategória: Dom sv. Faustíny

Na 23. ročníku Dňa ľudových tradícií spojený s medzinárodnou súťažou vo varení pirohov v meste Svidník sa zúčastnili aj dievčatá z Domu sv. Faustíny – domov na polceste. V krásnom areáli svidníckeho skanzenu sa tím našich kolegýň s plným nasadením zapojil do súťaže vo varení pirohov. Ruku k dielu prispel aj náš riaditeľ organizácie Peter Valiček.

 

Pri varení im povzbudzovaním a robením dobrej atmosféry pomáhali aj dievčatá zo zariadenia. Nechýbal tradičný tanec a spev, ktorý spríjemnil čakanie divákov na pirohy. Tie naše dievčatá naplnili tradičnými plnkami a v priebehu niekoľkých minút boli misy úplne prázdne. Deň ľudových tradícii zavŕšilo vyhodnotenie. Porota napokon ocenila všetkých, keďže ich každé z družstiev niečím zaujalo. Družstvo Domu sv. Faustíny si odnieslo cenu Primátora mesta Svidník Jána Holodňáka. Medaile nám slávnostne odovzdal predseda Prešovského kraja Milan Majerský, pod ktorého záštitou sa podujatie konalo.

Na súťaži sme sa ukázali nádherným oblečením, ktoré tvorili v rámci rozvoja pracovných zručností klientky pod vedením kolegyne Vierky. Zástery ozdobila klientka Erika, ktorá na ne vyšila včeličku s lampášom. Včela ako symbol usilovnosti a lampáš stvárňuje svetlo nádeje, ktorým je naše zariadenie pre dievčatá.

Ďakujeme organizátorom nádherného podujatia za pozvanie. Vďaka aj všetkým, ktorí nás potešili svojou návštevou a ochutnali naše pirohy. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

 

Fotogaléria: