Aktuality

Čo máme nové?

Faustínky si zasadli k štedrovečenému stolu

pridal: charita | dátum: 22. decembra 2019 | kategória: Aktuality

Dievčatá z Domu sv. Faustíny – domova na polceste vo Svidníku – si spoločne so vzácnymi hosťami a priateľmi sadli k vianočnému stolu, na ktorom nechýbali typické štedrovečerné jedlá. Prvá štedrá večera sa konala v piatok 20. decembra v novej spoločenskej miestnosti zariadenia.

Symbolicky sme ju začali modlitbou Korunky Božieho milosrdenstva – formou spevu za sprievodu o. Rada Kuzmiaka. Oblátka s medom a cesnakom, chutná kapustnica, pirohy, zemiakový šalát s rybou a neoddeliteľné jedlo štedrovečernej večere Rusínov – mačanka. Všetky tieto jedlá pripravovali na posedenie dievčatá zo zariadenia spolu so zamestnankyňami. Za jeden stôl zasadli aj naši hostia: primátorka mesta Svidník Marcela Ivančová, riaditeľ Gréckokatolíckej charity Prešov Peter Valiček, duchovný správca GKCH o. Vasil Kormaník aj duchovní otcovia, s ktorými spolupracujeme. Navštívila nás aj poslankyňa Národnej rady SR Soňa Gaborčáková so svojou asistentkou, ako aj poslankyňa mestského zastupiteľstva Katarína Siváková s manželom.

Poletujúci sneh za oknami vytvoril dokonalú atmosféru Vianoc. Radosť, pokoj a spoločne prežitý čas boli odmenou pre všetkých. Pod vianočným stromčekom si dievčatá našli aj vianočné prekvapenie a nechýbali ani darčeky, ktoré odovzdal pán riaditeľ a duchovný GKCH za asistencie vedúcej zariadenia Heleny Paňkovej.