Aktuality

Čo máme nové?

Fašiangový karneval v Službe včasnej intervencie

pridal: charita | dátum: 25. februára 2019 | kategória: Dom sv. Anny

Dom sv. Anny – služba včasnej intervencie si pre svojich najmenších zverencov pripravila fašiangový karneval. Išlo o prvú spoločnú aktivitu všetkých detí a ich rodičov, keďže služby poskytujú deťom samostatne. Farebné masky a skvelá zábava boli súčasťou výnimočného dňa, ktorým si pripomenuli aj 20. výročie vzniku zariadenia.

 

Súčasťou fašiangového času sú karnevaly, vďaka ktorým sa na moment premeníme na obľúbené zvieratko, vysnívané povolanie alebo rozprávkovú postavu. Vo štvrtok, 21. februára, si karneval pripravili aj v Dome sv. Anny – službe včasnej intervencie, ktorá sídli na Letnej ulici. V Lentilke sa v tento deň ozývala hudba i smiech. Rodiča s radosťou pozorovali svoje deti, ako sa v plnej paráde predviedli v roztomilých maskách.

Služba včasnej intervencie je odbornou službou pre rodiny s dieťaťom do 7. roku života, ktoré má zdravotné znevýhodnenie. S týmito deťmi pracuje odborný tím individuálne, a to predovšetkým v pohodlí domova. „Venujeme sa rozvoju psychomotorických zručností i kognitívnych schopností detí. Komplexne sa venujeme celým rodinám, aby získali prvotné informácie pri narodení dieťatka so zdravotným znevýhodnením, a tiež sprostredkujeme odborné služby aj poradíme vo viacerých oblastiach,“ vraví Zdenka Zavacká z Domu sv. Anny – služby včasnej intervencie.