Aktuality

Čo máme nové?

Centrum podpory Prešov a dobrovoľníci charity priniesli ukrajinským deťom nezabudnuteľný zážitok

pridal: charita | dátum: 30. januára 2024 | kategória: Centrá podpory

Centrum podpory Prešov v spolupráci s dobrovoľníkmi GKCH si na tento fašiangový čas pripravili jedinečný zážitok v podobe karnevalu v maskách pre ukrajinské deti. Podujatie sa konalo v otvorenom oddelení väznice na sídlisku Šváby v Prešove a privítalo desiatku detí z Ukrajiny.

Karnevalu predchádzala dôkladná príprava a tvorba vlastných masiek. Deti mali jedinečnú príležitosť vyjadriť svoju kreativitu a originalitu. Na samotnom karnevale potom každá maska prezradila príbeh a osobnosť svojho malého tvorcu.

Atmosféru podujatia umocnili rôznorodé aktivity, ktoré čakali na účastníkov. Deti boli vyzvané k zvládnutiu rôznych zábavných úloh vrátane súťaže v jedení šľahačkových koláčov „poslepiačky“. Bohatý program zahŕňal aj známy stoličkový tanec, ktorý bol čerešničkou karnevalového poobedia. Každý účastník v maske si navyše odniesol drobnú hračku a sladkosť.

Úprimné úsmevy, objatia a slová vďaky detí nás zahriali pri srdci a potvrdili, že táto aktivita mala pre nich veľký a pozitívny význam. Aj týmto spôsobom sa charitní zamestnanci a dobrovoľníci rozhodli pridať do fašiangového obdobia viac radosti a šťastných zážitkov pre ukrajinské deti.