Aktuality

Čo máme nové?

Boli sme súčasťou 60. Dukelského behu mieru

pridal: charita | dátum: 2. septembra 2019 | kategória: Dom sv. Faustíny

Jubilejný 60. ročník Dukelského behu mieru vo Svidníku bol výnimočný aj pre Gréckokatolícku charitu Prešov. Jej zástupcovia sa 1. septembra postavili na štartovaciu čiaru, aby odbehli určitý úsek. Okrem samotného behu sa prijímateľky Domu sv. Faustíny – domov na polceste vo Svidníku stali súčasťou aj svojou ručnou prácou. Pamätné tašky pre účastníkov hlavného behu vyrábali práve prijímateľky sociálneho zariadenia v rámci rozvoja pracovných zručností.

Tretí najstarší beh je symbolom ťažkej cesty za slobodou, a zároveň aj prekonávaním samého seba. Svoje športové hranice prekonali aj prijímateľky domova na polceste, ktoré odbehli úsek za podpory Petra Valička, riaditeľa organizácie. Súčasťou dňa bol bohatý kultúrny program na Pešej zóne, kde sa organizácia prezentovala výrobkami a predmetmi, a zároveň informovala o svojej činnosti.

Mesto Svidník počas tohto 60. ročníka behu mieru zdôraznilo aj environmentálny rozmer. Nielenže nepoužili žiadne plastové igelitky alebo poháre, ale pre účastníkov hlavného behu nachystali plátenné plecniaky. Tie ručne vyrábali prijímateľky Domu sv. Faustíny, čím podporili solidaritu a dobročinnosť. Farebné plecniaky s emblémom tak budú milou spomienku pre účastníkov behu. Príspevkom za tašky podporili organizátori prácu zariadenia. Sociálne zariadenie použije financie pri zhotovovaní vysnívanej kaplnky v zariadení. „Bola to pre nás česť, že sme boli pozvané aktívne sa zapojiť do Dukelského behu mieru. Aj to je dôkaz, že sme súčasťou mesta Svidník, ktoré si našu prácu všíma a podporuje. Ďakujeme za možnosť podporiť akciu nielen samotným behom, ale aj ušitím platených tašiek s emblémom. Tie tvorili prijímateľky v rámci rozvoja pracovných zručností,“ priblížila Helena Paňková, vedúca Domu sv. Faustíny.