Aktuality

Čo máme nové?

Aprílová Cesta prichádza s témou „Zrkadlo duše“

pridal: charita | dátum: 8. apríla 2021 | kategória: Mesačník Cesta

V mesiaci APRÍL Vám nová CESTA na tému „ZRKADLO DUŠE“ prináša:

Pokračovanie rozhovoru s prof. Jaroslavom Maxmiliánom Kašparů, českým psychiatrom a gréckokatolíckym kňazom o rodine, výchove detí a odpustení.

Rozhovor s Tiborom Hlavatým, zamestnacom Domova nádeje – centra pre deti a rodiny v Prešove (DoN), Vám priblíži prácu v rámci zariadenia s resocializačným programom, kde sa venujú mužom so závislosťou a prinesie Vám osobné svedectvo dlhoročného zamestnanca prešovskej charity. „Nezabudnem na jedného klienta, ktorý mi na meniny napísal: „Tibor, veľmi pekne Ti ďakujem, vrátil si ma do života. Nahrádzaš mi otca, ktorého som nikdy nemal.“ (Tibor Hlavatý, zamestnanec DoN)

„Z charít“ sa dočítate o stále prebiehajúcej službe potravinovej pomoci rozdeľovania nepredaného pečiva rodinám v núdzi, ktorá spája 3 farské charity GKCH, ako aj o ďalších aktivitách farských charít. „Kto z nás už niekomu nepomohol? Kto z nás by odmietol pomoc rodine? To sa deje aj pri pomoci druhým. Naplnenie z užitočnosti.“ (Jozef Haľko, vedúci FCH Prešov – Sekčov)

„Zo spoločnosti“ sa dozviete viac o 5 veľkých investičných zámeroch PSK. Novú podobu by mali dostať kultúrne stánky, športová škola v Poprade aj bývalý internát.

Nechýbajú ďalšie pravidelné rubriky, svedectvá, duchovné slovo a aktuálne správy z Cirkvi a charít.

Prajeme Vám príjemné čítanie.