Aktuality

Čo máme nové?

Aj dobrovoľníci z Farských charít Milpoš a Okružná sa zapojili do „NTCH 2020“. Skrášlili priestranstvo vo svojom okolí.

pridal: charita | dátum: 24. júna 2020 | kategória: Farská charita

Stvorenstvo je „sociálnou sieťou“ Boha.

V máji sa začal Rok Laudato Si vyhlásený Svätým Otcom Františkom, ktorý nás vyzýva aj k starostlivosti o životné prostredie, naše vzťahy i duše… K naplneniu tejto výzvy motivoval našich dobrovoľníkov z farských charít práve Národný týždeň charity 2020. V rámci neho sa postarali o skrášlenie svojich obcí.

Svoje rukávy si vyhrnuli mladí dobrovoľníci v rámci Farskej charity Milpoš spolu so správcom ich farnosti – o. Jozefom Špesom. Postarali sa o upratanie, vyčistenie a skrášlenie verejného priestranstva vo svojej obci. Za obetavú nezištnú prácu, ktorú vykonali pre svoje okolité prostredie, im patrí veľká pochvala a poďakovanie.


Aj dobrovoľníci z FCH Okružná spravili kus práce pre svoje okolie. Deviati odvážni dobrovoľníci – chariťáci z Farskej charity v Okružnej počas jedného víkendu vyčistili a skrášlili prostredie okolo Rozhľadne v obci Okružná. Pozrite si fotografie, ako im to išlo.

Jedna z myšlienok Sv. Otca Františka:

„Stvorenstvo je otvorenou knihou, ktorá nám dáva cenné poučenie: sme na svete, aby sme sa STRETLI s druhými, aby sme vytvárali SPOLOČENSTVO, pretože sme všetci SPOJENÍ. Tvorstvo je stvorené, aby nás spájalo s Bohom a medzi nami, je to Božia „sociálna sieť“. Stvorenstvo je „sociálnou sieťou“ Boha.“