Aktuality

Čo máme nové?

Septembrové vydanie mesačníka Cesta na tému VÝCHOVA

pridal: charita | dátum: 6. septembra 2018 | kategória: Mesačník Cesta

K mesiacu september neodmysliteľne patrí začiatok nového školského roka, a preto sa tento mesiac venujeme hlavnej téme: výchova. Posledných štyridsať rokov zažívame asi najväčšiu zmenu vo výchove detí, ktorá súvisí s kultúrnou i pedagogickou revolúciou. Na túto skutočnosť nás upozorňuje článok Zuzany Hanusovej. Na funkcie i význam rodiny a jej nezameniteľnú úlohu prináša odborný článok Anny Mrúzovej. Vzorom dobrej výchovy je aj blahoslavená Anka Kolesárová, ktorej sa venujeme v článku „Svätosť, ktorá vyrušuje“.

Septembrová Cesta prináša pokračovanie rozhovoru s Františkom Mikloškom o jeho pohľade na stav ekonomiky vo svete či stav katolíckej cirkvi. Dočítate sa o tom, ako stovka mladých dobrovoľníkov okúsili službu Charity počas Národného stretnutia mládeže P18. O relatívnej chudobe nám na základe rokov skúseností povedia pracovníčky neziskovej organizácie venujúcej sa mladým ľuďom po skončení náhradnej starostlivosti. Na čo nezabudnúť v záhrade počas tohto mesiaca nám prezradí Eduard Jakubek. Ďalšie stránky prinášajú pravidelné rubriky: duchovné slovo, katechézu Svätého Otca aj aktuality zo sveta Cirkvi.

Pouličný časopis Cesta vydáva Gréckokatolícka charita v Prešove s cirkevným schválením. Je to katolícky časopis, ktorý sa venuje súčasným pálčivým problémom a prináša aj množstvo duchovných tém. Nájdete tu rozhovory so zaujímavými osobnosťami katolíckej cirkvi, ale aj s odborníkmi z oblasti medicíny, psychológie a sociálnej práce. Časopis prináša svedectvá ľudí, ktorí prešli závislosťou a úspešne abstinujú a tiež tých, ktorí prekonali ťažké životné krízy. Od januára 2016 má nový farebný formát. Kúpou časopisu podporíte ľudí bez domova, ktorí si chcú slušným spôsobom zarobiť na živobytie.