Aktuality

Čo máme nové?

Na výlete do Národnej rady Slovenskej republiky

pridal: charita | dátum: 18. júna 2018 | kategória: Dom sv. Anny

V polovici mesiaca jún sme si naplánovali výlet do Bratislavy, počas ktorého sme vystúpili na pôde parlamentu. Veľa zážitkov, skúseností a poznatkov si deti a mladí z Domu sv. Anny spoločne s rodičmi a zamestnancami odniesli z dvojdňového výletu.

 

Nedočkavo sme pozerali na kalendár, kedy príde deň nášho výletu. Nie každý deň cestujeme, taká veľká posádka, do nášho hlavného mesta. Nabalili sme si potrebné veci, priviezli sme sa na železničnú stanicu a vyčkávali príchod nášho vlaku. Sprievodca kývol rukou a my sme sa unášali traťou z východu na západ. Plný nadšenia s úsmevom na tvári sme dorazili do Bratislavy.

Historické poznatky sme získali na prehliadke Bratislavského hradu, previezli sme sa historickým autobusom a vychutnali sme si ďalšie krásny našej metropoly. Nahliadnuť na svet veľkej politiky sme mohli priamo z parlamentu. Zlatým klincom programu bolo naše divadelné vystúpenie v kinosále NR SR. Naša odborná garantka Soňa Gaborčáková, a zároveň poslankyňa NR SR nás pozvala ako hostí konferencie, ktorá sa konala v rámci aktivity Slovenskej siete proti chudobe.