Aktuality

Čo máme nové?

Mesačník Cesta štartuje rok témou „Rozum“

pridal: charita | dátum: 7. januára 2019 | kategória: Mesačník Cesta

Ako si ceníme múdrosť? Ako veľmi túžime po rozumných rozhodnutiach? Aj na tieto otázky sa zamýšľame v januárovom vydaní mesačníka Cesta.

 

V rozhovore s Andrejom Huttom, členom prezídia Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení na SR sa rozprávame o priemyselnej revolúcie, potrebe technických povolaní a prepojení priemyslu s rozumom školáka. Pokračujeme v rozhovore s pediatrom Jozefom Marcom ako vytláčame z medicíny múdrosť predošlých generácií, o dojčení a domácich pôrodoch. Psychická manipulácia je súčasťou nášho života a v mesačníku sme si na ňu posvietili v rubrike Zo spoločnosti. V rodičovskej univerzite sa dočítate, že rodina je morálnym kompasom, kde sa rodí čestnosť a pravdovravnosť.

Nechýba pravidelné svedectvo, tentokrát Viliama o závislosti na počítačových hrách. Rubrika Záhrada o pestovaní a rozmnožovaní liesky tureckej. Katechéza Svätého Otca na tému túžba po plnosti života, kazuistika z Domu sv. Anny v Starej Ľubovni aj pravidelné duchovné slovo otca Vasila Kormaníka.

V týchto dňoch vyšlo nové číslo pouličného časopisu Gréckokatolíckej charity v Prešove Cesta. Je to katolícky časopis, ktorý sa venuje súčasným pálčivým problémom a prináša aj množstvo duchovných tém. Nájdete tu rozhovory so zaujímavými osobnosťami Katolíckej cirkvi, ale aj s odborníkmi z oblasti medicíny, psychológie a sociálnej práce. Časopis prináša svedectvá ľudí, ktorí prešli závislosťou a úspešne abstinujú a tiež tých, ktorí prekonali ťažké životné krízy. Kúpou časopisu podporíte ľudí bez domova, ktorí si chcú slušným spôsobom zarobiť na živobytie.