Aktuality

Čo máme nové?

Marcové vydanie mesačníka Cesta na tému „obeť“

pridal: charita | dátum: 6. marca 2019 | kategória: Mesačník Cesta

O čom sa dočítate na stránkach marcového vydania pouličného časopisu Cesta? Prinášame jeho stručný obsah.

So sociológom Michalom Vašečkom debatujeme o obetiach arogantnej moci i protestoch, ktoré sa realizovali po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Prečo ženy neodídu z tyranského vzťahu? Aké je psychologické pozadie tohto fenoménu? O obetiach nezdravých vzťahov a týrania sa venujeme v rubrike „Zo spoločnosti“. Osem rokov trvajúca vojna za sebou zanecháva obete na každom kroku. Cez optiku ACN Slovensko – Pomoc trpiacej cirkvi sa pozrieme na obete konfliktu v Sýrii. „Po rozhovore s klientkou sme zistili, že klientka bola obeťou sexuálneho zneužívania, dokonca podstúpila nútený sobáš“, sú slová z odbornej kazuistiky klientky.

Neprehliadnite ani pravidelné rubriky. Rodičovská univerzita približuje trpezlivosť, ktorá dnes veľmi chýba. V Záhrade sa venujeme obľúbeným gladiolám, ktoré poskytujú širokú škálu odrôd a farieb. Katechéza so Svätým Otcom, duchovné slovo aj aktuálne správy zo sveta cirkvi a charít.

Pouličný časopis Cesta vydáva Gréckokatolícka charita v Prešove s cirkevným schválením. Je to katolícky časopis, ktorý sa venuje súčasným pálčivým problémom a prináša aj množstvo duchovných tém. Nájdete tu rozhovory so zaujímavými osobnosťami katolíckej cirkvi, ale aj s odborníkmi z oblasti medicíny, psychológie a sociálnej práce. Časopis prináša svedectvá ľudí, ktorí prešli závislosťou a úspešne abstinujú a tiež tých, ktorí prekonali ťažké životné krízy. Kúpou časopisu podporíte ľudí bez domova, ktorí si chcú slušným spôsobom zarobiť na živobytie.