Aktuality

Čo máme nové?

Letné vydanie mesačníka Cesta

pridal: charita | dátum: 19. júla 2018 | kategória: Mesačník Cesta

Letné vydanie mesačníka Cesta opäť prináša zaujímavé témy.

 

O tom, aké to bolo žiť v neslobode, v strachu, ale aj o korupcii a budúcnosti Slovenska sme sa rozprávali so slovenským politikom Františkom Mikloškom. Ako reálne pomôcť ľuďom bez domova nám radí Michal Oláh. Prešov počas Národného stretnutia mládeže ožije mladými ľuďmi a komunikačný tím P18 nám priblíži ako vrcholia ročné prípravy na toto podujatie. Aké trápenia prežil otec Dušan so svojím závislým synom sa dočítate v svedectve. Sladké maliny vďaka radám Eduarda Jakubeka vypestujete aj vy.

Mesačník Cesta distribuovali mimoriadni predajcovia v meste Prešov v rámci iniciatívy Národný týždeň charity a výťažok bol darovaný ženám na vozíku. Hlavnej téme „sloboda“ je pozornosť upriamená v katechéze aj prostredníctvom osobnosti – bojovníkovi Andrejovi Sacharovi. Viete čo je hagioterapia? Nielen o nej nám porozprával Jarmín Odrobiňák s kolegyňou z Psychiatrickej nemocnice Bohnice. Ladislav cestuje svetom na elektobicykli a v nohách má vyše 29-tisíc kilometrov. Aké je cestovanie a spoznávanie iných kultúr sa podelil aj s nami.

Pouličný časopis Cesta vydáva Gréckokatolícka charita v Prešove s cirkevným schválením. Je to katolícky časopis, ktorý sa venuje súčasným pálčivým problémom a prináša aj množstvo duchovných tém. Nájdete tu rozhovory so zaujímavými osobnosťami katolíckej cirkvi, ale aj s odborníkmi z oblasti medicíny, psychológie a sociálnej práce. Časopis prináša svedectvá ľudí, ktorí prešli závislosťou a úspešne abstinujú a tiež tých, ktorí prekonali ťažké životné krízy. Od januára 2016 má nový farebný formát. Kúpou časopisu podporíte ľudí bez domova, ktorí si chcú slušným spôsobom zarobiť na živobytie.