Aktuality

Čo máme nové?

Letné vydanie Cesty nás núti zamyslieť sa nad našim poslaním v živote

pridal: charita | dátum: 22. júla 2019 | kategória: Mesačník Cesta

Dvojčísle júl – august mesačníka Cesta približuje hlavnú tému poslanie. Veď hľadanie zmyslu života je jednou z kľúčových otázok existencie človeka.

V rozhovore s arcibiskupom Cyrilom Vasiľom sme sa pýtali, aké má byť poslanie kresťana a či sa nám ho darí napĺňať. Svoje životné poslanie má aj kňaz pôsobiaci v nepokojných častiach Nigérie, ktorý rozpráva o každodenných hrozbách, ale aj sile veriacich. V informáciách zo sveta prinášame aj úspechy Pápežskej nadácie ACN – Pomoc trpiacej cirkvi a ich semienko nádeje pre kresťanské rodiny v Iraku. Aj rodina má v spoločnosti svoje nenahraditeľné poslanie. To, že je pre Prešovský samosprávny kraj jednou z priorít dokazuje ich aktívna pomoc.

Pravidelná rodičovská univerzita predstavuje svetlé aj temné stránky poriadkumilovnosti. „Slúžiť nezištne, nie posluhovať si inými“, zdôrazňuje v katechéze pápež František. Letná záhrada nám vysvetlí, aké má výhody výsadba jahôd v augustovom období. Neopomíname tradičné rubriky ako duchovné zamyslenie, novinky zo svet Cirkvi a slovenských charít, priblíženie významných osobností sveta i svedectvo Simony, ktorá bola závislá.

 

Pouličný časopis Cesta vydáva Gréckokatolícka charita v Prešove s cirkevným schválením. Je to katolícky časopis, ktorý sa venuje súčasným pálčivým problémom a prináša aj množstvo duchovných tém. Nájdete tu rozhovory so zaujímavými osobnosťami katolíckej cirkvi, ale aj s odborníkmi z oblasti medicíny, psychológie a sociálnej práce. Časopis prináša svedectvá ľudí, ktorí prešli závislosťou a úspešne abstinujú a tiež tých, ktorí prekonali ťažké životné krízy. Kúpou časopisu podporíte ľudí bez domova, ktorí si chcú slušným spôsobom zarobiť na živobytie.