Gréckokatolícka charita Prešov

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Vyzbierali sme takmer 5 000 kg vybraných produktov
Email Tlač PDF

VYZBIERALI SME TAKMER 5 000 KG VYBRANÝCH PRODUKTOV

Vďaka štedrosti nakupujúcich, sme počas potravinovej zbierky vyzbierali takmer 5 000 kg vybraných potravín a hygienických potrieb. Celková suma darovaných produktov presiahla sumu 5 000 eur. Podiel trvanlivých potravín využijeme v rámci našich služieb a zariadení pre ľudí v núdzi a časť poputuje do rodín, ktoré to potrebujú. Ďakujeme.

Už po piatykrát zorganizovala spoločnosť Tesco v spolupráci s viacerými dobročinnými organizáciami Potravinovú zbierku. V dňoch 9. až 11. november vďaka tomuto projektu nakupujúci prispieť, a tak nasýtiť hladných. Gréckokatolícku charitu Prešov ste mohli podporiť v mestách Prešov, Humenné, Trebišov, Snina, Stará Ľubovňa a Stropkov. „Aj tento rok sa nám vďaka štedrým nakupujúcim podarilo prekonať minuloročný výnos. Všetky darované potraviny a drogéria spolu vážili 4 927, 27 kg v hodnote 5 002,83 eur. K úspešnému priebehu zbierky nám výraznou mierou pomohli kolegovia a klienti z jednotlivých prevádzok, dobrovoľníci, študenti Gymnázia sv. Cyrila a Metoda v Snine a Strednej odbornej školy podnikania v Prešove. Srdečne ďakujeme aj o. Marošovi Prejsovi, o. Miroslavovi Dancákovi a bohoslovcom Kňazského seminára bl. P. P. Gojdiča v Prešove,“ zhodnotila koordinátorka zbierky Janka.

Darované produkty sme rozdelili do balíčkov pre rodiny v núdzi prevažne v mestách, kde poskytujeme aj naše služby. Časť potravín bude slúžiť na zabezpečenie teplých jedál a spestrenie jedálnička pre klientov zariadení v Prešove, Svidníku, Starej Ľubovni, Humennom či v obci Sačurov.

Potravinová zbierka spoločnosti Tesco v spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou a ďalšími charitatívnymi organizáciami sa konala už po piatykrát. Vo vybraných predajniach na Slovensku sa spoločne vyzbieralo 110 ton potravín a produktov v hodnote 29 000 eur.

Fotogaléria
 

IBAN: SK18 7500 0000 0040 0842 5976

Banner
Banner
Pozrite si stránku v preklade 
      

Bl. Peter Pavol Gojdič

Banner
Zakladateľ GKCH Prešov a patrón mesačníka Cesta
"Boh je láska, milujme ho"
* 17.7.1888 + 17.7.1960

Autoriz. prístup