Gréckokatolícka charita Prešov

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
POMOC ĽUĎOM BEZ DOMOVA V MRAZIVOM POČASÍ
Tlač

Začiatok kalendárneho roka priniesol zimné počasie a silné mrazy spolu so snehovou nádielkou neobišli ani metropolu Šariša. V rámci našich Pobytových zariadení Pod Táborom v Prešove sme počas mrazivých nocí poskytli nocľah až stovke ľudí bez domova.

Zvýšení nárast o ubytovacie služby kvôli chladným januárovým nociam sme evidovali v priebehu celého mesiaca. Zariadenia Útulok Archa, Nocľaháreň Effeta a Dom Charitas poskytujúce ubytovanie až pre 89 klientov sme kapacitne posilnili. Aby sme pomohli všetkým ľuďom ukrývajúcimi sa pred nízkymi teplotami, zabezpečili sme núdzové lôžka. Vďaka tomuto núdzovému režimu sme poskytli nocľah až pre vyše 100 ľudí, z ktorých prevažnú časť tvoria muži.

Stále však vieme poskytnú útočište aj pre ďalších ľudí. Ak by sa záujem ľudí bez domova o prístrešie navýšil natoľko, že by sme to kapacitne nedokázali pokryť v Pobytových zariadeniach, núdzový režim presunieme do Nízkoprahového denného centra, ktorý sa sprístupní aj počas noci. Ľudia bez domova prichádzajú do zariadení častokrát premrznutí s drobnými omrzlinami, ale všetky situácie sme zvládli za pomoci interných zamestnancov, ktorých počet sme v tomto období posilnili.

V porovnaní s minulým rokom bol dopyt o službu vyšší, čoho dôvodom je predovšetkým chladnejšia zima a mínusové teploty trvajúce počas niekoľkých dní za sebou.

 

IBAN: SK18 7500 0000 0040 0842 5976

Banner
Banner
Pozrite si stránku v preklade 
      

Bl. Peter Pavol Gojdič

Banner
Zakladateľ GKCH Prešov a patrón mesačníka Cesta
"Boh je láska, milujme ho"
* 17.7.1888 + 17.7.1960

Autoriz. prístup