Gréckokatolícka charita Prešov

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Tlač PDF

DOM SV. FAUSTÍNY: FATIMSKÁ SOBOTA V ĽUTINE

3. marca sa klientky a zamestnankyne Domu svätej Faustíny – domova na polceste vo Svidníku zúčastnili spolu s dekanom o. Jánom Pavlíkom, kňazmi a veriacimi celého svidníckeho a giraltovského dekanátu Fatimskej soboty v Ľutine v bazilike Zosnutia presvätej Bohorodičky. Spoločne sme mohli rozjímať o tajomstvách kresťanskej viery, pristúpiť k sviatosti zmierenia, modliť sa svätý ruženec a deň sme zavŕšili sv. liturgiou s vladykom Jánom Babjakom SJ.
Po liturgii nasledovala modlitbu zasvätenia Panne Márii a modlitba na úmysel Sv. Otca, kvôli možnosti získania plnomocných odpustkov. Po skončení slávnosti sme si pozreli miniskanzen drevených chrámov v areáli ľutinskej Baziliky Minor, záhradu Bohorodičky ako aj drevený chrám na hore. Napriek mrazivému počasiu sme odchádzali domov povzbudené do ďalších dní nášho života.

Fotogaléria
 
Email Tlač PDF

V HUMENNOM SME OTVORILI NOVÝ SKLAD SOLIDARITY

Gréckokatolícka charita Prešov (GKCH) v spolupráci s Mestom Humenné slávnostnou posviackou otvorila nový Sklad solidarity, ktorý bude slúžiť sociálne slabším alebo mnohopočetným rodinám. Slávnostné otvorenie Skladu solidarity spojené s posviackou priestorov sa uskutočnilo 7. marca o 10:00 hodine v priestoroch skladu, ktorý sídli na Štefánikovej ulici 1525/29 v suteréne budovy. Posviacku priestorov vykonal humenský archieparchiálny vikár Martin Zlacký. Prestrihnutím pásky spolu s otcom vikárom, primátorkou mesta Humenné Janou Vaľovou a riaditeľom GKCH Petrom Valičkom sme spustili do prevádzky doteraz chýbajúcu službu v tomto meste.

FOTOGALÉRIA
Celý článok...
 
Email Tlač

OÁZA POKOJA – VYBUDOVANIE ROZHĽADNE V RÁMCI RELAXAČNEJ CESTY

Milí priatelia,
kto z nás netúži stráviť chvíľku ticha a oddychu v lone prírody? Práve takú Oázu pokoja sa snažíme vybudovať aj my. Relaxačnú turistickú trasu v obci Okružná, okres Prešov, by sme chceli spestriť 14 oázami pokoja s podnetmi na zamyslenie a odpočinutie si. Na úpätí šarišských vrchov v širšom okolí srdca Šariša, vďaka našej dobrovoľníckej aktivite môže vzniknúť ideálny priestor na oddych aj relax nielen pre rodinky s deťmi, ale každého, kto hľadá chvíľu na stíšenie. Pekné výhľady umožní pripravovaná vyhliadková veža.

HLASUJ ZA NÁŠ PROJEKT ČÍSLO 12 a pomôž nám vybudovať Oázu pokoja. ĎAKUJEME ZA PODPORU
 
Email Tlač PDF

DOM SV. FAUSTÍNY: VÝLET V PREŠOVE BOHATÝ NA DUCHOVNO AJ HISTÓRIU

Pre klientky nášho zariadenia sme 28. februára pripravili exkurziu v našom krajskom meste - Prešov. Aj napriek mrznúcim teplotám sme spoločne s duchovným správcom otcom Vasilom Kormaníkom navštívili Centrum organizácie, Gréckokatolícke arcibiskupstvo a katedrálu. Deň sme ukončili spoločnou liturgiou v liturgickom priestore Pod Táborom.

FOTOGALÉRIA
Celý článok...
 
Email Tlač PDF

PERINA, KTORÁ ZAHREJE

Sami sme pocítili, že mesiac február priniesol okrem bohatej nádielky snehu aj silné mrazy. Vďaka našim zanieteným pracovníkom sme dokázali v meste Prešov poskytnúť dočasné teplo domova pre vyše 100 ľudí denne, ktorí sú na našu pomoc odkázaní. Aby sme im mohli pomáhať aj naďalej, potrebujeme teraz aj vašu pomoc. Aktuálne nám chýbajú PAPLÓNY, ktoré by počas zimných mesiacov zahriali každého, kto sa na nás obráti. Vašim darom v hodnote 30 EUR dokážeme zakúpiť 2 nové paplóny, aby sme teplo ktoré my zažívame každý večer, mohli dopriať aj iným. Aj náš paplón dokáže zachrániť ľudský život.

Výzvu môžete podporiť TU. ĎAKUJEME
Celý článok...
 


Strana 2 z 61

IBAN: SK18 7500 0000 0040 0842 5976

Banner
Banner
Pozrite si stránku v preklade 
      

Bl. Peter Pavol Gojdič

Banner
Zakladateľ GKCH Prešov a patrón mesačníka Cesta
"Boh je láska, milujme ho"
* 17.7.1888 + 17.7.1960

Autoriz. prístup


Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner