Gréckokatolícka charita Prešov

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Tlač

SPOJILI SME SA V MODLITBÁCH PROTI OTROCTVU

8. február si pripomíname sviatok sv. Jozefíny Bakhity, sudánskej otrokyne. Práve tento deň vyhlásil pápež František za Medzinárodný deň modlitieb a povedomia proti obchodovaniu s ľuďmi. Už po tretíkrát sa v tomto čase konajú modlitebné stretnutia s cieľom zvýšiť povedomie a bojovať proti tomuto neľudskému fenoménu. V spolupráci s farnosťami a dobrovoľníkmi sme sa spoločne modlili v Prešove, Humennom a Svidníku.

Celý článok...
 
Tlač

FILM PODAŤ POMOCNÚ RUKU V TV LUX

Katolícka televízia TV LUX, 10. februára o 17:30 odvysiela premiéru dokumentárneho filmu o Gréckokatolíckej charite Prešov s názvom Podať pomocnú ruku.

Veríme, že si svedectvo o našej práci nenecháte ujsť. Budeme radi, ak o tom budete informovať aj svojich blízkych. Rovnako v prípade záujmu o zakúpenie DVD tohto filmu, ktorým podporíte našu činnosť v hodnote 5 €, nás kontaktujte: Táto emailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povolte JavaScript .

VIAC O FILME: Dokumentárny film mapuje osudy šiestich ľudí, ktorým charita zmenila život. Prostredníctvom osobných výpovedí klientov zariadení Gréckokatolíckej charity Prešov vidíme ťažké životné chvíle a udalosti. Príbehy vravia o tom, že hranica medzi tými, ktorí pomáhajú a tými, ktorým sa pomáha, je veľmi tenká. Využitím našich služieb v Pobytových zariadeniach Pod Táborom v Prešove, Sociálnom centre v Humennom, Dome svätej Anny v Starej Ľubovni, Dome svätého Simeona v Sačurove a v Dome svätej Faustíny vo Svidníku, sme podali pomocnú ruku (nielen) týmto hlavným hrdinom filmu.

 
Tlač

VÝBEROVÉ KONANIE - ODBORNÝ PRACOVNÍK KOMUNITNÉHO CENTRA

Gréckokatolícka charita Prešov, Pod Táborom 33/A, Prešov vyhlasuje výberové konanie na:

jedno pracovné miesto odborného pracovníka Komunitného centra.

Výberové konanie sa uskutoční dňa 21.02.2017 o 09.00 hod. v priestoroch Zasadačky Gréckokatolíckej charity Prešov, Hlavná 2, 080 01 Prešov. Záujemcovia písomnú žiadosť o prijatie do zamestnania doručiť osobne alebo zaslať poštou na adresu Gréckokatolícka charita Prešov, Hlavná 2, 080 01 Prešov. Uzávierka na predloženie žiadostí o prijatie do zamestnania je 16.02.2017.

VIAC INFO

 
PDF

MODLITBY ZA OBETE OBCHODOVANIA S ĽUĎMI

8. február je Medzinárodným dňom modlitieb a povedomia proti obchodovaniu s ľuďmi. V tento deň si pripomíname sviatok sv. Jozefíny Bakhity, sudánskej otrokyne, príkladného svedka nádeje. Do spoločných modlitieb na tento úmysel sme sa zapojili v spolupráci s viacerými farnosťami a dobrovoľníkmi aj my.
Zapojte sa do modlitieb spolu s nami a vytvorte spoločenstvo modliacich sa za obete obchodovania s ľuďmi.

Celý článok...
 
Tlač

FAŠIANGOVÝ KARNEVAL VO SVIDNÍKU

Fašiangové obdobie je časom zábavy, veselenia a hodovania. K tomuto obdobiu neodmysliteľne patrí aj fašiangový karneval. Ten si v pondelok (30.1.) pripravili aj v Dome sv. Faustíny – domov na polceste, kde sa klientky aj pracovníčky mohli pochváliť svojou kreativitou.

Celý článok...
 


Strana 10 z 55

IBAN: SK18 7500 0000 0040 0842 5976

Banner
Banner
Pozrite si stránku v preklade 
      

Bl. Peter Pavol Gojdič

Banner
Zakladateľ GKCH Prešov a patrón mesačníka Cesta
"Boh je láska, milujme ho"
* 17.7.1888 + 17.7.1960

Autoriz. prístup


Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner