Gréckokatolícka charita Prešov

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Tlač

PÔSTNY ČAS - ČAS MODLITBY A POKÁNIA

„O čo modlitba klope, to pôst dosahuje a milosrdenstvo dostáva.“ (Peter Chryzológ)
Sviatok Zvestovania presvätej Bohorodičke sme si uctili jednodňovou duchovnou obnovou. 24. marca, piatok, naši zamestnanci pod vedením duchovného správcu mali možnosť zúčastniť sa pôstnej duchovnej obnovy, ktorá sa konala v Gréckokatolíckom mládežníckom centre Bárka v Juskovej Voli. Deň sme začali spoločnou modlitbou a katechézou o. Patrika Maľarčíka, ktorú si pripravil presne na mieru našej práce. Krátku prestávku pred sv. liturgiou využili viacerí na možnosť prijať sviatosti zmierenia. Hlavným celebrantom liturgie bol o. Erich Eštvan. Počas chutného obeda sme mali možnosť vzájomného zdieľania. Duchovnú obnovu sme ukončili krížovou cestou za uzdravenie manželstiev, ktorú sa modlili naši zamestnanci.

Fotogaléria

 
Tlač

HĽADÁME OPATROVATEĽKU

Gréckokatolícka charita Prešov, vyhlasuje VÝBEROVÉ KONANIE na pracovnú pozíciu opatrovateľka pre Opatrovateľskú službu GKCH.

Druh práce: v teréne v domácom prostredí klienta.
Miesto výkonu: bydlisko klienta, okolie Prešova do 5 km - Ľubotice.

Celý článok...
 
Tlač

CHVÁLY VO SVIDNÍKU

Dievčatá a pracovníčky z Domu sv. Faustíny sa veľmi rady zúčastňujú Chvál v Chráme Božej Múdrosti. Spoločne sme sa zúčastnili aj chvál (poslednú februárovú sobotu), ktoré viedol o. Peter Milenky so svojou skupinou.

Celý článok...
 
Tlač

PLESOVÁ SEZÓNA NEOBIŠLA ANI KLIENTOV V HUMENNOM

Tanečnú horúčku si vychutnali aj klienti Domu sv. Júdu Tadeáša v Humennom, ktorí sa zúčastnili Stacia Plesu. V piatok, 17. februára, sa zabávali na plese v priestoroch Denného stacionára v Snine, ktorá patrí pod Arcidiecéznu charitu Košice.

Celý článok...
 
Tlač

NAVŠTÍVILI NÁS DÁMY Z ÚNIE ŽIEN

V pondelok, 13.februára, Dom sv. Júdu Tadeáša – denný stacionár v Humennom navštívili ženy z Únie žien. Medzi nimi boli Anna Capová- krajská predsedníčka Únie žien a Mária Lukáčová- predsedníčka Únie žien v okrese Humenné. Dámy z Únie žien sa oboznámili s prácou v dennom stacionári aj Sociálnom centre Humenné.

Celý článok...
 


Strana 9 z 55

IBAN: SK18 7500 0000 0040 0842 5976

Banner
Banner
Pozrite si stránku v preklade 
      

Bl. Peter Pavol Gojdič

Banner
Zakladateľ GKCH Prešov a patrón mesačníka Cesta
"Boh je láska, milujme ho"
* 17.7.1888 + 17.7.1960

Autoriz. prístup


Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner