Gréckokatolícka charita Prešov

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Tlač PDF

UŽ AJ ANIMÁTORI VEDIA KTO SME A ČO ROBÍME

Počas víkendu Archieparchiálnej školy animátora dobrovoľníka na Juskovej Voli (16-18.2.2018) sa hovorilo aj o Gréckokatolíckej charite Prešov. Účastníci sa mohli dozvedieť o službách, ktoré charita ponúka, ale aj počuť príbehy ľudí, ktorí prijali našu odbornú a duchovnú pomoc. Vyzdvihli sme potrebu animátora, ako človeka, ktorý pozýva ľudí zo svojho okolia zažiť prijatie, povzbudenie, pokoj a praktickú pomoc, čo môže byť prevenciou deviantného správania. Našu pozornosť sme zamerali aj na obete obchodovania s ľuďmi, ktorým sa podarí úspešný návrat domov na Slovensko. Im sme venovali aj našu večernú modlitbu, ktorú sme zavŕšili modlitbou k sv. Jozefíne Bakhite – patrónke Svetového dňa modlitieb za obete obchodovania s ľuďmi.

Fotogaléria
 
Email Tlač

JARNÁ ZBIERKA NA CHARITU 2018

18. február 2018 vo vašom chráme

V roku 2017 sme si pripomenuli 70. výročie založenia našej organizácie. Gréckokatolícka charita Prešov je trvalou súčasťou Cirkvi, ktorá sa takto priamo a konkrétne stará o biednych a núdznych. Kvalitu služieb mnohokrát oceňujú nielen samotní klienti a prijímatelia pomoci, ale aj odborníci alebo verejné inštitúcie. Ocenenia našich kolegýň v tomto roku v oblasti Prevencie kriminality alebo krajských Krídel túžby v kategórii „Najlepší zamestnanec kraja“ sú malou vďakou za dlhoročnú a obetavú prácu. Naše poslanie, byť blízko pri človeku, nedokážeme napĺňať bez Vašej pomoci. Zbierka v chrámoch je jedným z pravidelných zdrojov, ktoré sú pre nás významné a nesmierne dôležité.

Jarná zbierka 2018 - info list
Jarná zbierka 2018 - info plagát

Celý článok...
 
Email Tlač PDF

DOM SV. FAUSTÍNY: ANI TENTO ROK NESMEL CHÝBAŤ KARNEVAL

Posledný fašiangový týždeň sme asi v Dome sv. Faustíny vo Svidníku spríjemnili Fašiangovým karnevalom. 8. februára sa všetky naše zverenkyne mohli pochváliť svojou kreativitou a spoločne sa zabaviť.

Fotogaléria
Celý článok...
 
Email Tlač PDF

SPOJILI SME SA V MODLITBÁCH ZA OBETE OBCHODOVANIA

Spoločne sme sa zapojili do modlitbového stretnutia na úmysel Medzinárodného dňa modlitby a povedomia o obchodovaní s ľuďmi. Iniciatívu na Slovensku organizuje Slovenská katolícka charita a ich projekt Stop obchodovaniu s ľuďmi. My sme sa zapojili vo farnostiach Humenné – Dubník, Svidník - mesto a v kaplnke bl. P. P. Gojdiča na Centre GKCH, kde sme sa spoločne zamestnanci a klienti našich zariadení modlili s verejnosťou za všetky obete obchodovania. Keďže aj v našich službách poskytujeme pomoc niektorým z obetí, problematika novodobého otroctva je nám viac ako blízka. Ďakujeme všetkým kolegom, klientom, duchovným otcom a dobrovoľníkom, ktorí prispeli k vytvoreniu modlitbového stretnutia.

Fotogaléria
Celý článok...
 
Email Tlač PDF

NOVOROČNÁ KAPUSTNICA

V druhej polovici januára sme sa Novoročnou kapustnicou poďakovali našim partnerom, darcom, podporovateľom a priateľom našej Charity. Sme radi, že pozvanie aj v tomto hektickom pracovnom kolotoči, prijali viacerí a vytvorili sme príjemnú charitno-rodinnú atmosféru. Ďakujeme všetkým, ktorí využili možnosť nahliadnuť priamo na prácu našich kolegov s klientmi, dozvedieť sa viac, čo nás teší aj trápi. Ak aj vy chcete byť súčasťou našich "priateľov" ste srdečne pozvaní do nášho Klubu priateľov. Ak chcete vedieť viac, napíšte nám Táto emailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povolte JavaScript alebo zatelefonujte 0910 842 599. Aj takto môžeme byť spolu blízko pri človeku.
 


Strana 3 z 61

IBAN: SK18 7500 0000 0040 0842 5976

Banner
Banner
Pozrite si stránku v preklade 
      

Bl. Peter Pavol Gojdič

Banner
Zakladateľ GKCH Prešov a patrón mesačníka Cesta
"Boh je láska, milujme ho"
* 17.7.1888 + 17.7.1960

Autoriz. prístup


Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner