Gréckokatolícka charita Prešov

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Tlač

OÁZA POKOJA – VYBUDOVANIE ROZHĽADNE V RÁMCI RELAXAČNEJ CESTY

Milí priatelia,
kto z nás netúži stráviť chvíľku ticha a oddychu v lone prírody? Práve takú Oázu pokoja sa snažíme vybudovať aj my. Relaxačnú turistickú trasu v obci Okružná, okres Prešov, by sme chceli spestriť 14 oázami pokoja s podnetmi na zamyslenie a odpočinutie si. Na úpätí šarišských vrchov v širšom okolí srdca Šariša, vďaka našej dobrovoľníckej aktivite môže vzniknúť ideálny priestor na oddych aj relax nielen pre rodinky s deťmi, ale každého, kto hľadá chvíľu na stíšenie. Pekné výhľady umožní pripravovaná vyhliadková veža.

HLASUJ ZA NÁŠ PROJEKT ČÍSLO 12 a pomôž nám vybudovať Oázu pokoja. ĎAKUJEME ZA PODPORU
 
Email Tlač PDF

DOM SV. FAUSTÍNY: VÝLET V PREŠOVE BOHATÝ NA DUCHOVNO AJ HISTÓRIU

Pre klientky nášho zariadenia sme 28. februára pripravili exkurziu v našom krajskom meste - Prešov. Aj napriek mrznúcim teplotám sme spoločne s duchovným správcom otcom Vasilom Kormaníkom navštívili Centrum organizácie, Gréckokatolícke arcibiskupstvo a katedrálu. Deň sme ukončili spoločnou liturgiou v liturgickom priestore Pod Táborom.

FOTOGALÉRIA
Celý článok...
 
Email Tlač PDF

PERINA, KTORÁ ZAHREJE

Sami sme pocítili, že mesiac február priniesol okrem bohatej nádielky snehu aj silné mrazy. Vďaka našim zanieteným pracovníkom sme dokázali v meste Prešov poskytnúť dočasné teplo domova pre vyše 100 ľudí denne, ktorí sú na našu pomoc odkázaní. Aby sme im mohli pomáhať aj naďalej, potrebujeme teraz aj vašu pomoc. Aktuálne nám chýbajú PAPLÓNY, ktoré by počas zimných mesiacov zahriali každého, kto sa na nás obráti. Vašim darom v hodnote 30 EUR dokážeme zakúpiť 2 nové paplóny, aby sme teplo ktoré my zažívame každý večer, mohli dopriať aj iným. Aj náš paplón dokáže zachrániť ľudský život.

Výzvu môžete podporiť TU. ĎAKUJEME
Celý článok...
 
Email Tlač PDF

UŽ AJ ANIMÁTORI VEDIA KTO SME A ČO ROBÍME

Počas víkendu Archieparchiálnej školy animátora dobrovoľníka na Juskovej Voli (16-18.2.2018) sa hovorilo aj o Gréckokatolíckej charite Prešov. Účastníci sa mohli dozvedieť o službách, ktoré charita ponúka, ale aj počuť príbehy ľudí, ktorí prijali našu odbornú a duchovnú pomoc. Vyzdvihli sme potrebu animátora, ako človeka, ktorý pozýva ľudí zo svojho okolia zažiť prijatie, povzbudenie, pokoj a praktickú pomoc, čo môže byť prevenciou deviantného správania. Našu pozornosť sme zamerali aj na obete obchodovania s ľuďmi, ktorým sa podarí úspešný návrat domov na Slovensko. Im sme venovali aj našu večernú modlitbu, ktorú sme zavŕšili modlitbou k sv. Jozefíne Bakhite – patrónke Svetového dňa modlitieb za obete obchodovania s ľuďmi.

Fotogaléria
 
Email Tlač

JARNÁ ZBIERKA NA CHARITU 2018

18. február 2018 vo vašom chráme

V roku 2017 sme si pripomenuli 70. výročie založenia našej organizácie. Gréckokatolícka charita Prešov je trvalou súčasťou Cirkvi, ktorá sa takto priamo a konkrétne stará o biednych a núdznych. Kvalitu služieb mnohokrát oceňujú nielen samotní klienti a prijímatelia pomoci, ale aj odborníci alebo verejné inštitúcie. Ocenenia našich kolegýň v tomto roku v oblasti Prevencie kriminality alebo krajských Krídel túžby v kategórii „Najlepší zamestnanec kraja“ sú malou vďakou za dlhoročnú a obetavú prácu. Naše poslanie, byť blízko pri človeku, nedokážeme napĺňať bez Vašej pomoci. Zbierka v chrámoch je jedným z pravidelných zdrojov, ktoré sú pre nás významné a nesmierne dôležité.

Jarná zbierka 2018 - info list
Jarná zbierka 2018 - info plagát

Celý článok...
 


Strana 3 z 61

IBAN: SK18 7500 0000 0040 0842 5976

Banner
Banner
Pozrite si stránku v preklade 
      

Bl. Peter Pavol Gojdič

Banner
Zakladateľ GKCH Prešov a patrón mesačníka Cesta
"Boh je láska, milujme ho"
* 17.7.1888 + 17.7.1960

Autoriz. prístup


Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner