Aktuality

Čo máme nové?

Ako je na tom vaše duševné zdravie?

pridal: charita | dátum: 3. júna 2019 | kategória: Mesačník Cesta

Poradí júnové vydanie mesačníka Cesta – charitný časopis s pouličným charakterom. Prinášame, čo nájdete na jej stránkach.

Prvá generácia internetových detí dospela. Každý piaty americký tínedžer seriózne rozmýšľal o samovražde, každý desiaty sa o ňu už pokúsil…v rubrike Zo spoločnosti odpovedáme na otázku, či zničia smartfóny generáciu našich detí. Aj denný stacionár pre ľudí so zdravotným znevýhodnením má svoje desatoro duševného zdravia. Prinášame odborný pohľad na deti alkoholikov, ktoré si vyžadujú individuálny prístup. Mobing alebo bosing vplývajú na naše zdravie. Ako? V tom sme si posvietili s odborníkmi. V rámci rodičovskej univerzity ukážeme ako správne využiť svoj voľný čas. Nenechajte sa zotročiť, je kampaň Slovenskej katolíckej charity k problematike Obchodovania s ľuďmi. Ako sa postarať o starých a chorých? Napovieme v rubrike Z charít.

Na stránkach júnovej Cesty nájdete aj katechézu so Svätým Otcom, duchovné zamyslenie aj novinky zo sveta Cirkvi.

Pouličný časopis Cesta vydáva Gréckokatolícka charita v Prešove s cirkevným schválením. Je to katolícky časopis, ktorý sa venuje súčasným pálčivým problémom a prináša aj množstvo duchovných tém. Nájdete tu rozhovory so zaujímavými osobnosťami katolíckej cirkvi, ale aj s odborníkmi z oblasti medicíny, psychológie a sociálnej práce. Časopis prináša svedectvá ľudí, ktorí prešli závislosťou a úspešne abstinujú a tiež tých, ktorí prekonali ťažké životné krízy. Kúpou časopisu podporíte ľudí bez domova, ktorí si chcú slušným spôsobom zarobiť na živobytie.