Aktuality

Čo máme nové?

Pre ľudí bez domova si v Prešove pripravili inšpiratívny koncert

Občianske združenie nevidiacich Ambrelo si pripravilo inšpiračno-motivačný program s názvom „Dostať druhú šancu“. V programe vystúpi spevák Maroš Bango s manželkou Alexandrou. Kombinácia spevu a hudby bude obohatená citlivým sprievodným slovom dvoch ľudí, ktorí vedia, o čom je život.

Dni mesta Humenné aj s aktívnou účasťou našej Charity

Sprievodné akcie spojili s tradičnými oslavami „Dni mesta Humenné“,  ktorého sa aktívne zúčastnili prijímatelia z Domu sv. Júdu Tadeáša a Sociálneho centra.

11. sep 2019

Dobrovoľníci

Leto končí, dobrovoľníctvo začína

Už po dvanásty raz sa budú konať Dni aktívneho dobrovoľníctva. V dňoch od 16. do 22. septembra v rámci celého Prešovského kraja sa môžu dobrovoľníci angažovať v rámci rozmanitých aktivít.

video-voluntier

Ženy v núdzi vydali hudobno-slovné CD

Pondelok 10. jún patril významnej udalosti, pretože po prvýkrát Charita vydala hudobno-slovné CD. V ňom sa angažovali ženy tvoriace dievčenský zbor Faustínky, ktoré s odhodlaním premenili spevácky talent a nahrali rusínske ľudové i náboženské piesne a rómske skladby. Piesne obohatili živé svedectvá ľudí z prostredia Charity, ktorí roky zanechávajú za sebou zmenené ľudské osudy.

image

ZBIERKA ŠKOLSKÝCH POMÔCOK

Vyrástlo vám dieťa zo školskej aktovky, máte doma zvyšné detské vrecúško na telesnú či plnú zásuvku farbičiek? Nevyhadzujte ich, ale darujte. Nielen nové, ale aj použité, no stále funkčné školské pomôcky môžete odovzdať do vyše 40-tich zberných miest na celom Slovensku. Už po desiaty raz vyhlasuje Slovenská katolícka charita Zbierku školských pomôcok. Charita malým školákom zo sociálne slabších pomerov, krízových centier či deťom z charitných detských domov na Slovensku, pomáha zbierkou naplniť ich školské tašky a uľahčuje im tak prístup k vzdelaniu.

image

Septembrová Cesta o ODVAHE

Je odvážne srdce len výsadou hrdinov? Aj na túto tému hľadáme odpovede v septembrovom vydaní mesačníka Cesta. Nepremeškajte pokračovanie rozhovoru s arcibiskupom Cyrilom Vasiľom aj o odvahe vydať sa cestou celibátu. O odvahe žiť sa zamýšľa šéfredaktorka mesačníka. Rodičovská univerzita o tolerancii spoločnosti k násiliu, ktoré nemôžeme nechať nepovšimnuté. Zo správ zo sveta sa dozvedáme o Venezuele, ktoré je v stave vojnového hospodárstva. Aké bolo leto v prešovských župných kultúrnych inštitúciách? Dočítate sa, že bolo pestré, podmanivé, pútavé i rekordné. Zuzana sa podelila so svojou odvahou stáť pri svojom synovi, ktorý prepadol závislosti. Viete ako pripraviť pôdu pred výsadbou ovocných drevín? Poradí Eduard Jakubek v rubrike Záhrada. Nechýba ani pravidelná katechéza so Svätým Otcom, duchovné zamyslenie aj správy zo sveta Cirkvi a charít.