Aktuality

Čo máme nové?

V Prešove sa do dobrovoľníckej činnosti zapojili aj ľudia bez domova

Do III. ročníka festivalu priateľstva a dobrovoľníckej činnosti „Milujem svoje mesto – Milujem svoj kraj 2019“ sa aktívne zapojili aj ľudia bez domova.

22. mája 2019

Zoznam aktualít

Gréckokatolícka charita Prešov opätovne zmapuje dobrotu počas Národného týždňa charity

GKCH sa zapája do iniciatívy NÁRODNÝ TÝŽDEŇ CHARITY. Po úspešnom prvom ročníku ju opätovne pripravujú arci/diecézne charity Slovenskej katolíckej charity v dňoch 9. až 16. jún 2019.

21. mája 2019

Dom sv. Faustíny

Ženy v núdzi plánujú vydať hudobno-slovné CD

Gréckokatolícka charita Prešov chce talent svojich zverenkýň premeniť na radosť a historicky po prvýkrát vydať hudobno-slovné CD s názvom „Ježišu, dôverujeme Ti“.

video-voluntier

Ženy v núdzi plánujú vydať hudobno-slovné CD

Gréckokatolícka charita Prešov chce talent svojich zverenkýň premeniť na radosť a historicky po prvýkrát vydať hudobno-slovné CD s názvom „Ježišu, dôverujeme Ti“. V ňom sa angažuje dievčenský spevácky zbor Faustínky. Ten tvoria ženy, ktoré dočasne zakotvili v službách Domu sv. Faustíny – domov na polceste vo Svidníku patriaci pod prešovskú Charitu. Mnohé z nich v živote nepocítili lásku mamy, otcovské objatie ani vľúdne slovo. Avšak našli sa ľudia, ktorí im chýbajúcu lásku ukázali. Tým dali pocítiť blízkosť človeka, ktorí nesúdi, neodsúdi, ale s láskou pomôže.

image

Vaše 2 % môžu byť osudové

Pomáhajú nám meniť osudy opustených, chorých a núdznych. Finančnú podporu z vašich daní využijeme najmä na služby: - pre deti, mladých a dospelých so zdravotným znevýhodnením, - pre opustených, chorých a závislých, ktorým sa snažíme prinavrátiť stratený zmysel života, - pre rodiny alebo jednotlivcov, ktorí sa ocitli v beznádejnej situácii alebo v núdzi

image

V máji Cesta píše o „REŽIME“

Aprílové vydanie pouličného mesačníka Cesta sa venuje téme Pohyb. Mesiac máj inšpiroval redakciu mesačníka Cesta, aby si viac posvietili na tému „režim“. História Slovenska nie je tak celkom prehľadná a nájdeme v nej aj pomerne dramatické obdobia. Vzhľadom na súčasnú politickú situáciu šéfredaktorku zaujalo vedecké bádanie historikov a objavy listov, ktoré obdržala kancelária prezidenta Jozefa Tisa. O režimovej liečbe v Domove nádeje – centrum pre deti a rodiny sa dočítate v článku rubriky „Z charít“. Počas totalitného režimu bol nedostatok náboženskej literatúry. Hlad po nej sa cirkev na Slovensku snažila vyplniť rôznymi spôsobmi. Prečítajte si ako sa pašovali náboženské knihy.