Aktuality

Čo máme nové?

14. mája 2019

Dom sv. Anny

Ďakovali sme všetkým mamám

Pri príležitosti Dňa matiek sme si pre mamičky detí v rámci Domu sv. Anny – služby včasnej intervencie pripravili milé posedenie.

4. mája 2019

Mesačník Cesta

V máji Cesta píše o „REŽIME“

Mesiac máj inšpiroval redakciu mesačníka Cesta, aby si viac posvietili na tému „režim“.

2. mája 2019

Dom sv. Faustíny

V Dome sv. Faustíny po deviatykrát otvorili náruč a privítali verejnosť

V priestoroch Domu sv. Faustíny sa v utorok 30. apríla 2019 uskutočnil Deň otvorených dverí, ktorý prilákal desiatky hostí. Návštevníci spoznali nielen poskytované služby, ale predovšetkým ľudské príbehy a skutočné osudy žien, ktoré sa ocitli v beznádeji.

image

Vaše 2 % môžu byť osudové

Pomáhajú nám meniť osudy opustených, chorých a núdznych. Finančnú podporu z vašich daní využijeme najmä na služby: - pre deti, mladých a dospelých so zdravotným znevýhodnením, - pre opustených, chorých a závislých, ktorým sa snažíme prinavrátiť stratený zmysel života, - pre rodiny alebo jednotlivcov, ktorí sa ocitli v beznádejnej situácii alebo v núdzi

image

V máji Cesta píše o „REŽIME“

Aprílové vydanie pouličného mesačníka Cesta sa venuje téme Pohyb. Mesiac máj inšpiroval redakciu mesačníka Cesta, aby si viac posvietili na tému „režim“. História Slovenska nie je tak celkom prehľadná a nájdeme v nej aj pomerne dramatické obdobia. Vzhľadom na súčasnú politickú situáciu šéfredaktorku zaujalo vedecké bádanie historikov a objavy listov, ktoré obdržala kancelária prezidenta Jozefa Tisa. O režimovej liečbe v Domove nádeje – centrum pre deti a rodiny sa dočítate v článku rubriky „Z charít“. Počas totalitného režimu bol nedostatok náboženskej literatúry. Hlad po nej sa cirkev na Slovensku snažila vyplniť rôznymi spôsobmi. Prečítajte si ako sa pašovali náboženské knihy.

video-voluntier

Fašiangový karneval pre deti zo Služby včasnej intervencie

Dom sv. Anny - služba včasnej intervencie si pre svojich najmenších pripravila fašiangový karneval. Farebné masky a skvelá zábava boli súčasťou výnimočného dňa, ktorým si pripomenuli aj 20. výročie vzniku zariadenia. Služba včasnej intervencie je odbornou službou pre rodiny s dieťaťom do 7. roku života, ktoré má zdravotné znevýhodnenie. S týmito detičkami pracuje odborný tím individuálne, a to predovšetkým v pohodlí domova. Táto akcia bola preto výnimočná. Po prvýkrát sa na spoločnom podujatí stretli všetky deti a rodičia. V Lentilke sa v tento deň ozývala hudba, smiech. Rodiča s radosťou pozorovali svoje deti, ako sa v plnej paráde predviedli na fašiangovom karnevale.